Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 3.7.2022 1:44
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČEZ

Poslední příspěvky

3.7. 2022 1:44:17BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
1 010,00

-55,00 (-5,16%)

16:59 1.7. 2022

 

Přidat nový příspěvek

1 2 2460

ČEZ:  druhá občanská

Říká někomu jméno Viktor Vorobijev? Taky jeden můj asi bývalý zákazník, prý to býval náměstek ministra průmyslu RF. Daroval být na rudým náměstí svýmu synovi,co dělal gaspronbank. Nedávno s ním měl být nějaký rozhovor v novinách. Starýho pana sem s tím neotravoval, možná bych mohl,ale rusové Putina milujou. Ale on je Ukrajinec. A ptát se Ukrajince? Jediný, který znám jsou vš profesor, který je už patnáct let v ČR a dělá sádrokartony a druhý, který u mě chtěl dělat a viděl Vorobijeva,tak nasadil husí kůži a v autě měl akorát hakenkroze....

ČEZ:  druhá občanská

Situace v USA asi fakt není dobrá,mám jednoho zákazníka,co jezdil na zimu do USA. Říkal, že už nebude,ale musím se ho zeptat, jestli i prodal svůj salsvork :-),svou firmu už prodal před lety, ještě před rokem 2000,měl firmu,co se zabývala vývojem pro GM. Domů si přivezl Toyoty:-) .

ČEZ:  druhá občanská

https://www.pokec24.cz/politika/ctvrtina-obyvatel-usa-je-pripravena-chopit-se-zbrani-proti-vlade-guardian/

ČEZ:  perlička

to právě že není USA soběstačná v rafinaci, importuje i paliva


In 2021, the United States imported about 8.47 million barrels per day (b/d) of petroleum from 73 countries. Petroleum includes crude oil, hydrocarbon gas liquids (HGLs), refined petroleum products such as gasoline and diesel fuel, and biofuels


třeba benzín

The United States imported 38.8 million barrels of finished motor gasoline in 2020, an increase of 13.5 percent from the previous year.
to je cca 164 000 cisteren

ČEZ:  perlička

JenTak: Protože pro ně bylo nejen levnější nakoupit ropu ale má to i strategickej důvod. Tyhel oblasti se rozhodly nerecyklovat. Je to levnější. To znamená, že mohou vyrábět primitivní, laciné plasty nevhodné k recyklaci. USA například funguje také na elektrárny spalující ropu. Veškerej nerecyklovatelnej odpad se jednoduše nahází do oceánu a na google map se plovoucí ostrovy odpadků retušejí. USA je +- soběstačná co se týká paliva, nejde jí blokádou imobilizovat, plasty pro komerci jako pytlíky, pet lahve, pleny, vložky, tampony, uchošťoury, vlhčené toaletní ubrousky nebo oblečení se vyrábí z dovoz ropy, je to karcinogení, ale to je každého volba. USA vyčerpává cizí zdroje ropy, své si šetří, to je základní strategii.

ČEZ:  Did you know about this...?

Hacking Services

YOU need extra income??
PAYPAL AND BANK TRANSFER AVAILABLE
flight ticket available all destinations
ATM clone cards ready to ship all country
western union services back in the game
online goods shopping, ask me how it works
We offer Data Base System registered documents
(Travel visa, passport, drivers license, ID card.. etc

HIT ME UP AT
icq.. 745215892
inbox.. cvvlive2020 at gmail dot com
telegram.. cvvlive2020

NB: few & serious buyers needed

ČEZ:  kvalifikace

A už vůbec JenTaku nemůžu pochopit, jak do věty o VŠ ministrů zapadá tvoje kompozice o neexistenci mých firem a zaměstnancích, jejich tebou vydedukovanému krachu :-))))))))

Zdá se mi, že moc piješ tvrdý alkohol. Nebo že by po vzoru ruských mužiků ? :-)))))

ČEZ:  kvalifikace

JenTaku, kdyby hloupost nadnášela, tak jsi Gagarin


"" Jen jsem reagoval na JenTakův socialistický chvalozpěv. Nekontroloval jsem současné ministry, ale řekl bych, že VŠ je snad standart ( doufám ).

říkáš tím jedno, diplom stačí ""


Jestli jsi z této věty vydedukoval, že tím říkám, že diplom stačí, tak to sorry jako, pak už rozumím tomu, že jsi tak snadno naletěl ruské propagandě.
Tak teď jen a pouze pro mistra dedukce - tedy pro tebe JenTaku. Ta věta je konstatováním holého faktu, že snad všichni ministři mají vysokoškolské vzdělání na rozdíl od těch socialistických. Nic víc, nic míň. Vše ostatní je pouze tvoje velmi hloupá dedukce a ta nemá žádnou oporu v žádném slovíčku mého konstatování: "" Jen jsem reagoval na JenTakův socialistický chvalozpěv. Nekontroloval jsem současné ministry, ale řekl bych, že VŠ je snad standart ( doufám ).""
Demence JenTaku někdy může přijít i v 50 ti letech. Zajdi k lékaři, aby to zachytil včas a zachránil ti zbytek té šedé hmoty .


ČEZ:  kvalifikace

ty nejsi jen sklerotická ale i hysterická baba Fando
tohle jsi napsal jako odpoved na moje rýpnutí že nemají patřičné vzdělání a praxi, tedy jednim slovek kvalifikaci

a ty jsi odpovedel toto

Jen jsem reagoval na JenTakův socialistický chvalozpěv. Nekontroloval jsem současné ministry, ale řekl bych, že VŠ je snad standart ( doufám ).

říkáš tím jedno, diplom stačí

ČEZ:  kvalifikace

JenTaku - 2 příspěvky na moji adresu a jedna větší lež , než ta druhá. A takto to je i ve tvých politicko-vojenských odkazech.

Tak ještě jednou : jak můžeš tvrdit toto ? : "" vzhledem k tomu, že jsi nikdy nemel firmu a zamestnance
v této větě jsi napsal 2 lži.

a za druhé : "" no pokud kvalifikaci posusuješ pouze výškou vzdělání jak si napsal jsi firmu mít nemohl. A pokud jo tak šla do kopru. ""
- v této další větě podsouváš také 2 lži ?

Kde jsem tvrdil, že kvalifikaci posuzuji pouze výškou vzdělání - kde jsem to napsal ?
Dokaž, že nějaká z mých firem šla do kopru. Jedna manipulativní lež za druhou. Máš to zapotřebí se takto ponižovat až na samé dno jen proto, abys manipuloval diskuzi ?
Akarel má dostatek osobní cti a hrdosti a za svůj omyl se omluvil. Jsem zvědavý JenTaku, jestli nalezneš tu sílu i ty. U tebe silně pochybuji. A proto si takových lidí jako ty nemůžu vážit.

ČEZ:  Budoucnost.

Fanouš2 Fanóši omlouvám se ti za moji nepřesnou interpretaci jednoho tvého staršího příspěvku. Nezavazoval ses v něm, jak jsem tvrdil já, že nebudeš ""plevelit"" diskusi více  než jedním příspěvkem mimo téma denně, ale pouze si to navrhoval jako obecné pravidlo pro všechny přispívající.

ČEZ:  perlička

gugl na mě vybalil tuhle větuThere hasn't been a new refinery built in Canada since 1984, or in the U.S. since 1976.


http://imgway.cz/v/4J0l.jpg


bodejt by jsme nebyli tam kde jsme

ČEZ:  kvalifikace

jasné, zákony profesora Parkinsona platí v česku exelentně!! Čím více stát úředníků, tím horší práce, čím víc učitelů, vojáků, policajtů, čím vyšší zvýšení platů, tím nižší výkon (viz kolik má učitelů česko na počet žáků a kolik EU, kolik má oficírů, kolik policajtů a úředníků a stále potřebuje více...nehledě na výsluhy. ČEZ je sice polostátní, ale všechny volené pozice ve správní a dozorčí radě si drží stát (kromě členů ze zákona za zaměstnance). Za vše hovoří, ať je min. financí Petr nebo Pavel, nejvyšší posty jsou vždy zachovány (Roman, Fantomas atd. jaké ai mají vazby na polityk, kteříje tam drží).

Je jasné, že ženou a poženou cenu akcií dolů, aby črz rozdělili a pak vyvlastnili za svou co nejnižší cenu, i když cena energie neklesne a zisky tedy narostou nejméně 4x, tak cenu poženou dolů (viz dle ceny tak zisky mohou být až 5 násobné, kdyby byl dobrý poctivý a férový management, tak klidně i desetinásobný)

Růst cen elektřiny na velkoobchodním trhu zrychluje a s ním se zhoršuje i výhled na příští rok. Největší dodavatel energií v zemi ČEZ překvapivě už po pouhém měsíci od posledního zdražení zvedá cenu pro stálé zákazníky, kterým končí fixace.

„Pro zákazníky, kteří s nám mají uzavřené smlouvy, se nic nemění. Ať už v případě fixovaných smluv, nebo smluv na dobu neurčitou,“ říká mluvčí skupiny ČEZ Roman Gazdík.

Zatímco loni na jaře se totiž na burzách prodávala elektřina za 50 až 60 eur na megawatthodinu, nyní se komodita na příští rok prodává už za šestinásobek. „Základní produkt pro příští rok se již obchoduje těsně pod 300 eury za megawatthodinu,“

ČEZ:  kvalifikace

no pokud kvalifikaci posusuješ pouze výškou vzdělání jak si napsal jsi firmu mít nemohl. A pokud jo tak šla do kopru.
vzhledem k tomu co jsme měli za socíka, co jsme vyráběli na export celé fabríky jsme stavěli v zahraničí na klíč. Však taky když se koukneš na energetické stavby, chemičky nebo rafinerky vše se postavilo za socíka, i ten temelín se začal stavět za socíka a moc nechybelo a nebyl by vůbec protože to pro polistopadovou vládu byl moc velký oříšek se kterým si nevedela rady. však prolistuj wiki a koukni na elektrárny a na rok výstavby.

Zkus mi vypsat jaké rafinerky, prehrady, fabriky chemičky, hutě, elektrárny se postavili za posledních 30 let? A klidně si vem Nejentaka na pomoc, on ti rád píchne.

fakt si myslíš že na postavení toho všeho by ti stačila stranická knížka? Tak já sem pro at se znovu rozdají stranický knížky at můžeme konečně zase něco postavit.

ČEZ:  kvalifikace

to JenTak - a podle čeho soudíš, že jsem nikdy neměl firmu a zaměstnance ?


to kocan - souhlasím s tebou, že kvalita vzdělání klesá snad až katastrofickou rychlostí. Ale na druhou stranu vím, že chytré a nadané studenty máme. Ti se ovšem logicky do politiky nehrnou. O tom ale řeč nebyla. Měl jsem jen výhradu k tomu, že za socíka jsme měli kvalitní, chytré a zkušené ministry. Měli jsme spíše angažované komunisty ( viz. M. Jakeš atd. ).

ČEZ:  kvalifikace

Fanndo vzhledem k tomu že jsi nikdy nemel firmu a zamestance tak ti to vysvětlím.
Kdyz nabírás zamestnce tak jeho zivotopis slouzí jen k selekci koho pozvat a koho ne, takze to vzdelání nehraje takovou roli. Ale az ho pozves tak ho zaukolujes na pár dní a podívás se co dovede a potom si mezi nima vyberes. A jak nekdo poznamenal dnes se diplomy dají běžně koupit takže pokud nekdo dostane práci na základě diplomu jen to chyba toho co ho najímal protože ani ten nerozumí své práci. Zatímco delat ministra na to ti stací kvalifikace být řádný straník a na každého něco vědět.

ČEZ:  Budoucnost.

fanouš 2: Při sledování ""Na lovu"" vidím tu ""vzdělanost "" mladých vysokoškoláků.A taky jejich drzost tam vůbec lézt. A dnešní politici? Nejsou oni z Mas.univerzity,kde nedávno prasklo,že tam šlo vzdělání koupit? a ten min.školství?z Plzně ? Co jim vzali akreditaci svého času? a přijetí p. Rumla,jen že se angažoval v politice? Vrána k vráně sedá.
On tomu současný stav ČR taky napovídá. A korunu tomu nasadí p.Nerudová,taky z M.U.

ČEZ:  Budoucnost.

....... a ještě větší hukot bylo RSDr., dokonce to někteří používají dodnes.

ČEZ:  Budoucnost.západních a amerických trubek

Nejsme úplně na nule (cca40% dodávek),ale jsem zvědav na to přerozdělování.Pokud bude tak kolegiální jako se za kovidu zadržovaly zdravotnické pomůcky..tak se asi máme na co těšit. Tipuju,že němec si bude kompenzovat ceny mírou ohrožení jejich průmyslu a u nás politiky budou vydírat pro zmírnění nákladů,takže si budeme ještě půjčovat na dotování korporátních fabrik.To by naší vládě bylo podobný...

ČEZ:  Budoucnost.

Vs neni zadna kvalifikace na ministra, vs chteji dnes i po holce co jde delat do kancelre. Co to je za kvalitikaci vystodovat vs za 6 mesicu na plzenskych pravech? Mezi politiky velmi oblibena protoze proto si ji sami zalozili. Proste kadry nemame a proto to jde vse do hajzlu.

1 2 2460

Graf ČEZ, a.s.

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz