Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 14.8.2020 11:12
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ERSTE BANK

Poslední příspěvky

14.8. 2020 11:12:00BCPPRMS
Aktuální kurz
530,60

-14,20 (-2,61%)

10:54 14.8. 2020

 
535,00

-14,00 (-2,55%)

11:10 14.8. 2020

 

Přidat nový příspěvek

1 2 1889

ERSTE BANK:  Odcházím do hibernace

A4: :-) ne nakup za 400 Kc. :-)

ERSTE BANK:  Odcházím do hibernace

MZ myslíš,jakože bude Es realizovat bleskurychle prodej Erste na 700,-?:-))

ERSTE BANK:  Odcházím do hibernace

Es-Age: nikdy nevis, co se kde objevi....ze dne na den muze byt situace uplne jina...ale pokud sledujes, tak je to dobry, to budes vcas realizovat. ;-)

ERSTE BANK:  Odcházím do hibernace

Když nebudu provádět žádné nákupy ani prodeje, tak Ti nejsem v ničem potřebný :-). Jako sledovat to budu i nadále, tak jak uplynulých 10 let. Na těhle úrovních jsou jakékoliv nákupy zcela vyloučeny a jelikož mám levnější pozice na min. tříleté držení a pak drahé pozice na bůhvíjakou dobu, tak v podstatě jsou vyloučeny víceméně i prodeje v nejbližší době.

ERSTE BANK:  Odcházím do hibernace

Es-Age: vydrz prdka vydrz. :) be Tebe to tu nebude vono! podle ceho budu ridit svoje nakupy a prodeje... ;)

ERSTE BANK:  + Odcházím do hibernace

vydrž... jsem dividendový hráč a to co ČNB a ECB udělala letos s bankama je nehoráznost a taky k na-srá-ní-. Jěště před koronavirem se banky předháněly kolik bude dividenda a stát přispěchal se slovy, že mi se krize nebojíme, my máme nejčistší banky v Evropě a ono vlastně né.. českým bankám se zvedly zadržením zisku ukazatele, které mít ani nemusejí, ale nevyplacením kapitálu vlastníkům mají a že bude příští rok o to větší dividenda.. k smíchu.. inflace 3,3% a ČNB nebude proti tak vysoké inflaci zasahovat, oni se s tím ceny srovnají a lidé zaplatí. Prostě si čuňata vzala rukojmí u vlastníků bank stejně jako hodili horkej brambor s nájmem nemovitosti na vlastníky nikoli na stát.. stát si pak půjčuje velmi slušný balíky za ještě slušnější úroky u našich bank než by bylo obvyklé.. srovnej prodej banky IPB za 1 Kč ČSOB, no nekupte to.. Stát sebere NWR ještě to co vydělávalo -OKD a spravuje jeji miliony taky někdo za 1Kč.. Do světa voláme , jaká je demokracie a nedotknutelnost vlastnictví a pak když se to hodí ohýbáme neohnutelné ... vydrž ! ono to přijde.. fondy zatím hrají podle sebe, ale nemohou nekonečně, pač by byly jako mi v mínusu.. Ta vlnka která přišla u nás, tu vyvolali investoři kteří se nechali nachytat a oloupit.. zřejmě nyní koukají, co udělali..

ERSTE BANK:  Odcházím do hibernace

Tak tohle už je kapitulace. US indexy po jednodenním poklesu opět na maximech, DJovi chybí 5 procent, SP už překonává. Seru na to, všechny pokyny ruším a jdu čekat několik let na poklesy v desítkách procent na indexech. Snad budu čekat kratší dobu než 10 let jako tomu bylo nyní...

ERSTE BANK:  Nedobře

Zbývá doufat, ze prohra Trumpety něco spustí. Takže ted min cca 3 měsíce bez korekce a pak musíme věřit, že Bič Boží konečně pořádně šlehne.

ERSTE BANK:  Nedobře

Es-Age: trhy jsou naladene do zelena zatim, tak banky jdou s indexy.. zadna jobovka na obzoru, Covid uz je zapocitan, mozna i ta druha vlna, ted by to chtelo jinou kvalitni jobovku.. ;-)

ERSTE BANK:  Nedobře

Tak banky nám zas na delší dobu utekly od long pozic, škoda. Jsem zvědavý, jak dlouho to vydrží Monetě, která předtím z minim vždy rostla nejméně, resp. nejrychleji se vracela zase dolů. Současný vývoj je tak dost překvapující.

ERSTE BANK:  +Nedobře

jj.. ušáci by to zatrhli a když jsme u ušáků tak jsme měli každý týden za komančů ušáka v pekáči, v devadesátkách sem je prodával hladovějícímu trhu za 110 kč /kg, dnes za 210kč na kile už jdu kolem ušáka jenom okolo.. myslím si že cena je velmi, velmi vysoká- ale lidi zřejmě kupují i zatu cenu.. to k těm ušákům.. že jsme neměli sofvery a computry v té době nic nenamítám, ono se to totiž i na západě teprve rozjíždělo- viz. americky film Vetřelec 1979- tam jsou užitý computery ve filmu na dnešní dobu velmi směšné, ale bylo to tak.. na západě měli sice už výrobu a my jsme zatím o tom jednali, ale velkej náskok to zase nebyl.. film jasně hovoří , že ani kapitalisti nebyli na tom o moc líp, nežli my v socialistkém taboře.. jináč : představte si, že i v USA mají v marketech krumpáče, hrábě a hřebíky= je to snad stále o tom?? jedno je jasné: západ přivítal destinace z východu aby se rychle zbavil skladové nadvýroby,kde již nepotřebným výrobním prostředkům nenalezl záapdního vlastníka, telvize, videa atd.. ano jediné co mohu říci, že se s vylepšeným pracovním nářadím lépe a snadnšji pracuje.. jeto asi jako kgyž Gorila stéblem trávy vybírá v mraveništi sladké a chutné mravence, které gorilám chutná..

ERSTE BANK:  Nedobře

a zase jsme mu toho, když ti odmítne směnárna vzít tvoje peníze protože to je něčí politické rozhodnutí ani ty si valuty nekoupíš. stejně jako dnes kdyby jsi koupilo něco od iránu a zaplatil mu v usd tak tvoje firma končí protože ji ušáci odstřihnou a zaříznou za to že použila usd. československá koruna byla o dost kvalitnější a tvrdší než současná česká koruna ale tím se trh neřídil, řídil se tím co nařídili politici shora.

ERSTE BANK:  Nedobře

Takto, embargo sice bylo, ale zdaleka ne takové, jako má Irán či Venezuela.
Věř mi, že republika neměla zdroje ( valuty ) na pořízení nových technologií ze západu.

A když to tehdy bylo všechno tak růžové a stát vše tak dobře spravoval a organizoval, pak mi vysvětli, proč jsme si ty srovnatelné počítačové technologie nebyli schopni vyvinout v rámci RVHP sami ?
Odpověď je tato : Sám Brežněv počítačové technologie ( tedy roboty ) nepreferoval , ba dokonce zapuzoval. Sláva Sovětskému Svazu :-D

ERSTE BANK:  Bankovní daň - dárek od ČSSD

Michael: Skype: xcole1 ;-)

ERSTE BANK:  Bankovní daň - dárek od ČSSD

XCOLE1: mas Skype? ;)

ERSTE BANK:  Bankovní daň - dárek od ČSSD

Michael: Napsal jsi to správně. Souhlas s tím, že si to ODS a ČSSD pokazili skandály, ale i tak je potřeba jim odpustit alespoň tím, že i když jim ten hlas nehodíme, že budeme pasivně podporovat jejich kandidáty (když je člověk levičík, tak kandidáty ČSSD, když je člověk pravičák, tak kandidáty ODS). A hlavně teď podpořit spojování sil, takže kde kandidují např. společně TOP09+ODS nebo ODS+KDU-ČSL nebo TOP09+KDU-ČSL, tam to podpořit. Je mi dost líto, že STAN chce jet sólo a všude, kde to jde je samotný a to samé Piráti. Piráti můžou být důstojnou náhradou ČSSD(minimálně pro liberální část voličů) a STAN zase náhradou pro konzervativní středolevicové voliče ČSSD. Ale to by nesměli jet tak moc sólo.

A promiň, že se tak rozkecávám, ale hodně teď pomáhám stranám napříč spektrem :-)

ERSTE BANK:  Bankovní daň - dárek od ČSSD

XCOLE: ono si to tradicni strany, hlavne ODS, CSSD podelali svymi skandali a aroganci vuci volicum, kdyz byli nahore..
Nicmene souhlas, musime jit dal a vice se i angazovat, at tem nasim detem tu neco srozumitelneho zbyde.. ;-)

ERSTE BANK:  Nedobře

sorry za to byly s tvrdým :D

ERSTE BANK:  Nedobře

kámo, byly jsme pod embargem a ty si myslíš že by nám někdo prodal robotizaci do výroby? co nesehnala naše rozvědka v zahraničí co se nějakých čipů a schémat týče tak i ta blbá automatická pračka by si musela ještě pár let počkat. si naivní když myslíš že nejnovější technologie se daly koupit během studený války za peníze. Proč myslíš že ofico si nemůže Irán koupit nic, a musí si to do země pašovat neofico, když valuty má a stačilo by mu nakoupit :D Proč si blbá venezuela nemůže v zahraničí nakoupit lehkou ropu aby si mohla naředit tu svoji těžkou aby se dala čerpat z podloží a zpracovat? a musí to tam složitě vozit přes námořní blokádu, je to jen blbá lehká ropa. co myslíš kdyby si chtěla koupit nějakou robotickou linku na výrobu, myslíš že jí k tomu valuty stačí? ne nestačí. tak to prostě je, furt je to o tom samým, větší pes m..á

ERSTE BANK:  Nedobře

Pardon JenTaku, tak to jsem asi špatně napsal. Já tvrdil, že náš průmysl pomalu umíral na počítačovou nedostatečnost. Myslel jsem tím, že jsme v té době měli značně zastaralé technologie , kde chyběla především computerizace zákl. výr. prostředků. Bylo vysoké procento ruční práce ( protože musela být 100% zaměstnanost a s prací bylo třeba šetřit, nikoliv ji robotizovat ).
Ta se samozřejmě dala v určité míře koupit, ale nebyly na to valuty. Samovýroba něčeho, co neumíme dělat a vývoj stojí velké peníze je blbost. Levnější to je koupit. Bohužel naše produktivita práce byla díky tomu nízká a výroba nastavená na RVHP a pomoc bratrským soc. zemím ( Kuba, Vietnam, Angola apod. ) nám ty potřebné valuty nezajišťovala.

1 2 1889

Graf ERSTE GROUP BANK AG

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz