Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 28.9.2020 20:21
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Beseda
1 2 25

METROSTAV:  Novinky - Metrostav

Jako již celkem tradičně, i letos je to 21,50Kč/akcii. Více info zde: https://www.metrostav.cz/cs/pro-media/2349-oznameni-o-vyplate-podilu-na-zisku

FORTUNA:  Společná žaloba na neodpovídající výši protiplnění

Pěkný den. Formuje se skupina pro společné jednání ve věci výše protiplnění za akcie Fortuny. Níže jsou informace, které rád sdílím.
--------------
Kdo má zájem se připojit k žalobě na doplatek, může se přihlásit do uzavřené skupiny následovně: Na e-mail fortunadoplatek@seznam.cz zaslat následující:

1) E-mail, kam bude zaslána pozvánka do skupiny
2) Jméno a příjmení
3) Počet kusů akcií vlastněných před vytěsněním
4) Nějaký doklad o vlastnictví akcií (printscreen z brokera, výpis z CDCP...) - pokud nemáte momentálně k dispozici, napište i bez toho, domluvíme se individuálně
--------------

LAFARGE CEMENT:  Divi 2008

Tak nám schválili zase krásnou divi ve výši 332 Kč. Pěknýýý.

ERSTE BANK:  Poplatky SCP

Pěkný den, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli platíte poplatky SCP za vedení CP v evidenci svého účtu. Co jsem slyšel, chodí rádoby složenky běžnou poštou, tudíž ... dokázat jejich doručení, apod. je skoro nemožné.

ČEZ:  Fio eBroker - funguje Vam?

Chtel jsem se zeptat, jestli Vam funguje v pohode eBroker? Nestava se Vam taky, ze to od vcerejska hodne casto odhlasuje a hlasi chyby s nastavenim JavaScripts?

VÍTKOVICE:  Krásnej fičák

Dnes to frčí slušně nahoru, co? Že by zase někdo z rozhádaných stran skupoval? Nebo snad nějaké tajné info o dividendách?

TATRA:  V 1.kvartálu klesla produkce

Tatra v prvním čtvrtletí roku 2008 snížila výrobu o 22,1 procenta na 451 vozidel. Export činil 301 vozů.

METROSTAV:  Novinky - Metrostav

Tady jsou zajímavé novinky z Metrostavu:
1) Konečně letos nebude dávat žádné penízy na charitu krasavice Paroubkové.
2) Za velmi zajímavých 54,2mil.Kč koupil Metrostav od Pražské Plynárenské obytné domy v Michli.
3) Chystá se vstoupit kapitálově na rumunský trh i rozšířit aktivity na Slovensku. V Rumunsku je už vybrána jedna firma, kterou Matrostav koupí. Nicméně vypustit to info ještě nelze.
4) Je dost slušná šance, že se podaří Metrostavu získat zakázku na výstavbu několika stanice metra v Sofii.

Jsem docela zvědav, kdy kurz zareaguje.

TATRA:  Kolektivní smlouva +7,5%

No jsem docela zvědavej, jak se tyhle vyšší mzdové náklady projeví. Ale vzhledem k celkem slušnému počtu zaměstnanců to bezpochyby nebudou zanedbatelné částky.

TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY:  Listinky

Tak jak to vidíte dál s TŽ? Kdy budou vydány listinky? Bude squeeze-out? Za kolik nabídne případně majoritář odkup?

ČESKÝ TELECOM:  SCP - Poplatky

Měl bych dotaz. Včera mi přišel domů nedoporučeně dopis s fakturou od SCP. A měl bych zaplatit 260Kč za ""vedení CP na účtech majitele"" za období 2008/1-3. Netušíte please náhodou někdo, co to zase je? Nikde jsem nenašel žádné info o tom, že by SCP takhle napřímo fakturoval fyzickým osobám.

TATRA:  Tak jak to bude s tou armádní zakázkou...?!?

No tak to je drsný. Jsem nečekal, že naše výkonná moc dokáže být takhle drsná. Pokud vím, ty nedostatky byly dost podobné jako v případě Tatry. Že by teda fakt došlo i tady na nejhorší?

SPOLEK CH.HUT.VÝR.:  Zajímavé obchody

Pořád se čile obchoduje. O přeměně na listinky se pořád jen spekuluje, ale rozhodující krok ještě nebyl proveden. Navíc teď ty obchody s německou Campou, výroba biolihu, spolčování se Setuzou. Vypadá to, že Spolchemie pojede.

SPOLEK CH.HUT.VÝR.:  Zajímavé obchody

Tak dnes ke konci obchodního dne docela zajímavé obchody na Spolchemii. Nekoukal jste na to někdo? Během chvilky se tam přesunulo dost neobvyklé množství - přes 20 tisíc kousků.

VÍTKOVICE:  Vítkovice podepsaly slušnej obchod v Rusku

Majitelé oceláren Vítkovice Holding získali v minulých dnech v Rusku obří kontrakt za 3,7 miliardy korun (142 milionů eur). Magnitogorskému metalurgickému kombinátu (MMK), což je třetí největší výrobce oceli a jedna z největších firem v Rusku, dodá dceřiná firma Vítkovic, Vítkovice Heavy Machinery, kompletní technologii a zařízení pro výrobu koksu. Kontrakt podepsal majitel poloviny Vítkovic Jan Světlík a šéf MMK Viktor Rašnikov.
Nepochybně z toho bude profitovat celá skupina Vítkovic, včetně námi obchodované a.s.
Jaký je Váš názor?

TATRA:  Sankce za zpoždění

Jojo, ani bych se nedivil v našich podmínkách:) Ale stejně si myslím, že nějaké sankce tam budou, i když asi menší než je stanoveno ve smlouvě. Ale i tak těch pár desítek milionů může chybět.

TATRA:  Sankce za zpoždění

Pěšky chodit asi nebudou, ale jistě vypadá to, že bude Tatrovka platit sankce za nedodržení termínu dodání.
Jak se píše v tisku, na konci listopadu měla armáda převzít prvních 27 vozidel. Jenže v té době teprve začíná další kolo testování a počítá se prý s tím, že budou dodány tak na začátku února. A jak zmínil mluvčí Min.obrany, finanční sankce vyplývající ze smlouvy uplatňovány budou.

TATRA:  TATRA

Koukám, jakou se mi po delší době včera podařilo rozproudit zajímavou debatu:)) A musím říct, že občas se při jejím čtení i docela nasměju. Zvlášť Baldab občas prohodí dost vtipné hlášky. Skoro bych si až myslel, že si z nás dělá srandu. A jestli ne, pak mi ho je teda líto.

TATRA:  žasnu ...

Když seš tak pln optimismu, vem si nějakej obchod na páku. Krom toho, jak jinak ta reportáž měla vyznít než negativně? Neslyšel jsem tam ze strany Tatry jediné pozitivum. Snad jen krom toho, že je ta smlouva podepsaná a tím pádem i dost velká šance, že ta zakázka zřejmě dopadne.

TATRA:  Reportéři ČT

to baldab: Nechci nikoho vystrašit. Konstatuju jen fakta, která si můžeš ověřit v archivu Reportérů ČT. Neříkám, že někdy v budoucnu třeba nebudu chtít akcie Tatry koupit, ale teď rozhodně ne. A taky proto jsem na 270Kč raději vystoupil.

1 2 25

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+0,10863,9325.09.20
RMdolu-0,56506,2225.09.20
DJIAnahoru+1,8727 682,1720:00:54
NASDAQnahoru+1,6511 093,9720:00:56
SP500nahoru+1,783 357,0520:00:56
DAXnahoru+3,2212 870,8717:37:36
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz