Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 25.1.2021 15:01
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Edgar
1 2 3 4 5 6

MONETA MONEY BANK:  Moneta

Jednou už nabídku na převzetí management přeci odmítl. A co se týče nabídky 80Kč, tak ta je přeci nepřijatelná. Cílová cena analytiku je v průměru 82Kč (za rok) a jsou nevyplacené divi za 2q2019 a za rok 2020. I kdyby celková divi byla 7 Kč, tak ta prémie je z mého pohledu spíše záporná.

ČEZ:  Divím se i ušima?!

Porovnávat aktuální cenu akcie je naprosto irelevantní, což by někomu, kdo akcie jede cca 20 let mělo být jasné !!! Jde přeci o množství vydaných akcií. Tržní kapitalizace ČEZu je tak aktuálně 237 miliard, Pilulka je hodnocena na 1 miliardu. Otázka rizikovosti je na místě. Čez poslední léta prakticky neroste, píše klesá. Dividenda to kopmenzuje, ale při započítání poklasu již tak atraktivní není, pokud někdo nenakoupil na dně. Ale dejme tomu, že ČEZ za 10 let vyplatí dividendu 400 CZK a jeho cena stoupne ze 440 na 640 CZK. Dohromady tak jedna akcie za 10 let vydělá 600 CZK. Pilulka za 10 let může být (a nemusí být) oceňována na 5 miliard => 5 násobek současné hodnoty. Porovnej to.

ČEZ:  Cilovka Patria

Je to taková cílová cena, která dává dohromady fundament a sentiment. Zkrátka, aby se moc nesekli. Zajímavá však bude výše dividendy, protože stát bude chtít co nejvíce. Dle mého, ale ČEZ nic mimořádného za prodeje nedá.

ČEZ:  Doporučení na akcie ČEZ Santander Brokerage Poland

Nevíte někdo, jaké je doporučení Santander Brokerage Poland na akce ČEZ z 20.11.2019 ? Nemohu nikde dohledat. Viz zde: https://www.cez.cz/cs/pro-investory/akcie/analytici-o-cez

ČEZ:  výsledky za 3 Q jsou tak bídné že se možná podiváme k 500

Mě tedy osobně štve, že ČEZ vydělal za 3Q jen 0,5 miliardy a za 3/4 roku 13.6 miliardy Kč. Zisk Deutsche post za 3Q je 14,3 miliardy Kč. Že by se takto měl prezentovat lídr středoevropského regionu v energetice opravdu pochybuji ???

CETV:  Zajímavosti kolem CETV

V USA zkoumají možnosti žaloby, zda CME jednalo v nejlepším zájmu akcionářů. https://www.akcie.cz/komentare-a-doporuceni/170511-weisslaw-zkouma-zda-pri-prodeji-skupine-ppf-jednalo-vedeni-cme-v-nejlepsim-zajmu-akcionaru/

Je zcela jasné, že zájem ATaT naplněn byl. Ti chtějí snižovat dluh, tj. chtějí prodávat. https://www.kurzy.cz/zpravy/504226-att-opet-ztracela-zakazniky-priorita-je-redukce-dluhu/ To snižuje cenu společnosti na atraktivní úroveň pro kupce, což Kelly využil.

Otázkou však je, zda bylo při představení 3Q19 a následném představení prodeje vše dostatečně komunikováno. Ať tak nebo tak, vítězem je opět Kellner.

Ten mimochodem Novu již vlastnil, prameny však uvádějí rozdílný pohled na investici. Někde jsem četl, že koupil Novu v roce 2002 za 3 miliardy, jinde se mluví o 7 miliardách. To co je však podstatné je, že o 3 roky později Novu prodal CME za 15 miliard, některé prameny tvrdí, že za 20 miliard s tím, že 5 miliard bylo v akciích.

Nyní si vše chce vzít zpět i s dalšími tlevizemi za 48 miliard. Přičemž jen samotná cena Novy je odhadovaná na 30 miliard. Nicméně, stále platí, že hodnota něčeho je dána ochotou kupujícího za to zaplatit.

KOMERČNÍ BANKA:  proc KB klesa

Pro mě je KB zajímavá až někde kolem úrovně 3000 Kč / akcie (tj. 600 Kč po naředění).
Co se tak ke mě doneslo:
1. Ochlazení hypotečního trhu => menší zisky (ale hypotéky z loňských let jistě stále běží)
2. Nové regule EU, potažmo ČNB zvýšili papírování a KB musela nabrat hodně ""zbytečných protiziskových zaměstnanců""
3. Pro investory asi strašák sektorové daně.

ČEZ:  To by mě zajímalo, zda to byl záměr ?

Velice zajímavý obchod na ČEZu na RMS 10.10.2019 v 15:04:45

ČEZ:  Pokles???

Raději bych byl, kdyby to byla pouhá spekulace. V ČR se však tajemství moc neudrží, takže ta myšlenka se nabízí. Objem prodejů je na poslední dobu dost vysoký. Tuším, že 16. května mají být výsledky za 1Q 2019 a tam se dozvíme i dividendu a budoucí výplatní poměr.

CETV:  CETV - Výsledky za 1Q 2019

Zde jeden z lepších článků - https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4117600/cetv-si-pochvaluje-prvni-ctvrtleti-a-zvysuje-prognozu.html

V Améru jsou hodně nároční (až chamtiví) investoři a proběhl menší výprodej. Nicméně tam byla i podpora a CETka poleze během pár dnů nahoru. Dle výsledků dopadlo vše dobře, jen tržby v UDS jdou vlivem dražšího dolaru nižší. Tak uvidíme, zda ještě bude v dalším kvartálu posilovat či nikoliv.

ČEZ:  ČEZ a jak to bude dál...

Tak já žiji v tom, že stát je majoritním vlastníkem ČEZu a tudíž má možnost podílet se na zásadním rozhodnutí firmy. Drábová kdysi řekla, že JE je při splnění bezpečnostních požadavků a pravidel tiskárna na peníze. Dle mého tedy jde hlavně o to, aby realizace výstavby nebyla fiasko, kde cena bude 2x - 3x vyšší, než-li byl původní plán. To je dle mého nejzásadnější podnikatelské riziko. Náklady jsou velké a dividenda během této investice může razantně poklesnout či nemusí být vyplácena vůbec. To ale minorita nechce akceptovat. Ivestice do ČEZu pak bude na hodně dlouho. Stát by mohl garantovat vykoupení ceny energie max, kdyby se kously okolní státy, že naší jadernou energii kupovat nebudou. I tak si ale myslím, že by výroba mohla jen nahradit výrobu z uhlí.

ČEZ:  ČEZ a jak to bude dál...

Poslední dobou mi přijde ĆEZ dost chcíplej. Nedokážu však relevantně posoudit, proč. Každopádně jsem si všiml jednoho fenoménu. Minoritní akcionáři (tj. všichni mimo stát) by se chtěli i nadále živit na dividendách, ale nechtějí nést riziko spojené s dostavbou JE. Proto se tak volá po zaručených cenách energie. Je to však jen jednostranný pohled. Mě se návrh ""ČEZ to bude financovat a kdyby měl problémy, tak si to dofinancuje stát..."" docela líbí. Alespoň je šance, že ČEZ přežije. Jen v případě, že by dostavbu JE financoval ČEZ, by měl mít každý akcionář právo se na tom v budoucnu přiživit. Ale skoro se mi zdá, že se minorita nechce podílet na riziku, ale chtěla by z toho v budoucnu těžit.

Plácá-li se ČEZ na místě, tak to může znamenat, že někdo odprodává, protože nechce nést riziko, pak je to ale v pořádku.

Samozřejmě je tu i riziko velkých pánů ČEZ oslabit a pak ho ovládnout (nebo alespoň z části).

A nebo jsou to ti zlořádi roboti :-)

FORTUNA:  Dobrovolný odkup za 182,5 Kč

http://www.akcie.cz/komentare-a-doporuceni/156641-fortuna-nabidka-dobrovolneho-odkupu-pri-cene-182-5-kc-za-akcii/

Co nám článek mezi řádky říká:

KPMG považuje nabídkovou cenu k datu 2.1.2018 jako férovou. Tj. nabídková cena nepředstavuje pro akcionáře žádnou prémii.

Nabídková cena je o 54,2% vyšší, než-li je roční vážený průměr: To je naprosto irelevanrní a nic neznamenající informace. Všichni víme, jak to s podhodnocenou cenou akcie bylo. Celkem nedávno byl vážený průměr pod 100 Kč.

Nabídková cena oceňuje Fortunu na 10,4xEBITDA: Fortuna sice není žádným start-upem, ale má nakročeno k velmi dynamickému růstu. Zásadní investice do IT již byly provedeny a po implementaci do nových akvizic je to v podstatě tiskárna na peníze. Dle mého není 10,4 násobek žádný zázrak.

FORTUNA:  180 bylo v očekávání

Netrpělivě očekávám, co nám kluci řeknou 1.12. ??? To bude ""sranda"", až nám řeknou, že trvají na své poslední nabídce, která považují za více než férovou :-)

FORTUNA:  180 bylo v očekávání

Kocan: Ono to klidně je možné, že si byl hybatelem. Sentiment je sentiment. Rychlý růst ale může vyvolat rychlou vlnku dolů a tak jsem také část pro jistotu pustil. Vyloženě radost mám z prodeje za 179,50 Kč (jen se tedy vyplnil ze 2/3). No, ale uvidíme, zda to byl dobrý prodej a nebo prodej, který přišel stále moc brzy.

Dle mého se dnes či zítra podíváme pod 170 Kč. Ale dejte na mě ??? :-)

FORTUNA:  Výsledky

Rozepis se trochu. Kolik by podle Tebe meli nabidnout? Respektive, co by pro Tebe byla adekvatni cena? Muj nazor je, ze kdyby pri prvni nabidce misto 98 Kc nabidli 150 Kc, tak uz touto dobou vytesnovali zbyle minority.

FORTUNA:  Výsledky

Očekávám, že brzy prorazíme historické maximum 153 Kč. Ve zprávě jsem se dočetl, že majoritní akcionář zvýšil k 1.9.2017 podíl na 79,8% ze 76,3%

FORTUNA:  Tady zas někdo prodává pod cenou...

Bez informaci ze strany majoritniho akcionare je obchodovani dost nervozni. Viz pokles z maxim 153 Kc na soucasnych 142 Kc. Byt jsou obchody minimalni tezko odhadovat sentiment. Treba bude panika a treba bude Euforie. A nebo oboji :-)

FORTUNA:  Fortuna převezme rumunské sázkovky.

Kontroverzni na tom je, ze to kupuji sami od sebe.

Kazdopadne verim, ze nad 150 Kc jit musime. A coz takhle, kdyby byla Fortuna ohodnocena na 20 nasobek jako rumunska aktiva...

FORTUNA:  Navyseni Penty

Myslím, že 8% buyback je za tu směšně nízkou cenu docela úspěch. Ale těžko říci, co je to za hru. Jinak Jsem zvědavý, co bude dál... Očekávám ještě jednu a poslední nabídku.

1 2 3 4 5 6

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+1,061 060,2015:00:50
RMdolu-0,76503,3714:33:45
DJIAstejne0,0030 996,9814:40:02
NASDAQstejne0,0013 543,0624.01.21
SP500stejne0,003 841,4714:41:07
DAXdolu-1,9213 607,1614:41:05


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz