Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 5.7.2020 13:37
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

SuperGro
1 2 21

MONETA MONEY BANK:  Nove insider nakupy - pod 50 uz to nepujde

Zároveň nové prodeje J.P. Morgan, ty mají střeliva ještě dost a že někdo z představenstva koupi akcie za 500 000 je moc nezajímá :)

ERSTE BANK:  Říz

Jako ty co pár let vydrží a budou Erste držet, tak je čeká sladká profitova odměna (pokud to Itálie a Španělsko) nějak slušně ustojí.

VIENNA INSURANCE GROUP:  600

Tak 600 Kč již dnes :)

VIENNA INSURANCE GROUP:  600

Po par letech se vratil VIG na zajimave hodnoty pro akumulace pozic :). 600 Kc/akcii pravdepodobne jeste letos, k tomu za par mesicu divi tak 0,95 eur/akcii, takze v nejhorsim se da vysedet o par mesicu dele :)

KOFOLA:  Kofola znepokojivý vývoj ceny

http://www.kurzy.cz/zpravy/409195-kofola-zvazuje-spo/

Jinými slovy hodilo by se vlastníkům prodat aspoň za tuhle cenu. Přístí rok dividenda tak 4 Kč (1%), P/E 38,79... Coca-Cola dividenda 3.35%, P/E 24.05 ... Na to že má Kofola takovyhle ukazatele po 20% propadu je tedy dost hrozný :-). U hranice 300 Kč vhodná pro dlouhodobý investory k nákupu :-)


Kofola při týhle ceně jen do lednice ;-)

VIENNA INSURANCE GROUP:  Panove ja lamu hul

Profit warning není nikdy nic pozitivního, na druhou stranu už jsou ted špatny čisla a snížená dividenda započítany v ""ceně akcie"". Prostředí nízkých urokovych sazeb, se v blizké době pozitivně nezmění na výnosech. Stále hromada nerozdělenýho zisku, tohle není stále akcie, která by měla být dlouhodobě na těhle hodnotách. V příštím roce akcii moc nepřidá posílení koruny, které se pro lidi, co mají nakoupeno v czk promítne negativně tak ve výši cca 8%. Když to nebude ze dne na den posílení koruny, tak by se mohlo aspoň trošku vstřebat. Čistý zisk na rok 2016 bude cca 50 kaček/ akcii ...na špatné prostředí na trhu pořád fajn čísla. Během roku 2017....čekám cenu minimálně na 6xx ... všem Vigařům pevné nervy a dostatek hotovosti ;-)

VIENNA INSURANCE GROUP:  Longařská sezona

KB
Finanční instituce včetně KB byly poměrně pod tlakem, spiš klesal kvůli tomu. Dividenda bude za zhruba 4 měsice v poměrně slušné výši, jak řikaš výše by měla být par let ok. Cena se začíná jevit slušně, osobně preferuji zmíněný VIG. Kde ta účetní akcie je někdě okolo těch 1000 Kč, P/BV je tak 0,66, navíc vyklesal na svoje dlouhodobé minimum. Komerční banka někde kolem učetní hodnota 2700 Kč, P/BV je tak 1,82, což sice nic neznamená, ale nebrání to klidně dalšímu poklesu, ale ten bude spiš spojený pokud pofrčí dolu cely sektor. Za cenu 4600 dlouhodobě před divi by byla v pohodě. Tady se spiš nikdo nevyjadřuje k ničemu 

VIENNA INSURANCE GROUP:  Longařská sezona

Pro investory, co jsou na dlouhodobější investice a nesvrbí je prsty na prodejním pokynu, týden po nákupu.

VIG

Aktuálně hodně zajímavý titul. Učetní hodnota cca talíř na akcii :-), aktuální cena 685 Kč. Zisk na akcii bude slušný v kontextu tyhle ceny, pokud bude divi 1,4 eur tak divi výnos 5,5% je dost solidní. Byl ted prodejní tlak nicméně pád kurzu byl výrazně vyšší než by si fundamentálně zasloužila. Tady nepujde o to, že pujde titul nahoru, ale spíš kdy. Tady se dá klidně část nabrat na delší dobu a k tomu ještě nabrat něco na uzavíraní zisků postupně ;-)

ČEZ

Ceny elektřiny nízké a nevypadá to na nějaky obat, prodlužování odstávek atd. Dokud se bloky nerozjedou, tak to na rustovou rally nebude. Čez by mohl dělat co kdysi Telefonica. Placat se v poměrně úzkem cenovém koridoru, který bude držet dividenda. Při 430 a divi 40 kaček, divi vynos 9,3%? Dlouhodobí investoři by si něco zobnout měli :-)

STOCK

Kolem 40 kaček management společnosti nakupoval, trošku rizikovější ale když jsou u zdroje, tak by snad škvarky nedavaly a fundamentálně se při těhle hodnotách jeví také slušně :-)

PS: Doufám, že o svátkách budete Kofolu jen pit a ne ji mit v portfoliu ;-)

O všem možném:  Kofola upis

Cena úpisu se jeví dost vysoko, ale je pochopitelny, kdy jindy udělat upis, než když bylo „nejteplejší leto za 100 let“ a hodně se pilo a promitlo se i do hospodaření. Tržní kapitalizace před čtvrt rokem skoro pulka, kolik by měla být nyní po upisu . V čislech letos zisk cca 25 kč/ akcii, dividenda by tak měla činit 8 kč. Tady se žádný dvouciferný rustový příběh konat nebude. Cena akcie je tak 420 Kč … upisovací cena růstový potenciál nenabízí. (To že se neodvážil dat nikdo nákupní doporučení o něčem také svědčí :-)) )

ČEZ:  dividenda za rok 2015

40 x 0,85 = 34 kč čistého na akcii pro fyzické osoby ;-)

ČEZ:  Čezík

Pro dlouhodobé investory je to již pěkná cena k nákupu :-). Moc bych se divil, když by příští rok před divi nebyl kolem 500ti stovky :-)

ERSTE BANK:  Zkušenosti s BH Securities

Ono hlavně záleží, co od obchodování čekáš a jak ho chceš vlastně dělat. Kde obchodovat, jestli ČR nebo zahraničí a samozřejmě v jakém objemu a jak často :-)

ČEZ:  Doporučení jsou 9 držet 10 koupit a 4 určitě koupit.

""To bych nerad já už jsem znova naskočil :) Sakra ale mám cukání to vysypat."". Na základě tohodle, ono jak se mění cena, tak se mění i ty parametry, jestli držet, koupit atd. Čez je dlouhodobě dobrej, spiš otazka je za kolik zajímavě vstoupit do pozice :-)

ČEZ:  Doporučení jsou 9 držet 10 koupit a 4 určitě koupit.

Koukám, že si tady na foru už 6 let, to by jsi už mohl svoje nervíky zvládat lépe ;-). Doporučení jsou často spojena taky s tím, co má jaká banka nakoupený.

ČEZ:  tez su zvedav co bude platit..

Schvalovat třeba proto, aby nedocházelo k účetním podvodům ;-). Je možné, že až pujdeš za svým brokerem, tak narazíš i přímo na mě :-))). Cena, která je 4x větší než cena tržní, je minimálně dost zvláštní :-), samozřejmě, že jednotliví brokeři mužou mít i jinačí přístupy k této problematice :-)

ČEZ:  tez su zvedav co bude platit..

Mužeš udělat převod, tohle by asi šlo i nepárovým převodem. Jsou tam, ale 2 otazníky. Docela vysoké poplatky za tyto mimoburzovní obchody. Je dost pravděpodobné, že ta cena by nemusela projit schválením u tvého brokera. Ta je příliš rozdílná od ceny tržní,takže by možná tuto cestu (cenu) zamítli.

ERSTE BANK:  sportovní sázení, kvalitní info

Es-Age: Jsem mysel, že si veškery kapital už proinvestoval, to sis dolil kapitál na tuhle akci? :-)

Investoři - začátečníci:  jak začít?

pomelo: Tak to máš jako s autem, jako byses zeptal, jaký si maš vybrat...záleží na spoustě faktorech, co od něj očekáváš, kolik chceš do toho dát, jestli chceš i šortovat, jestli jit na páku...jinak Fio není nic proti ničemu ;-)...co se jedná zahraničnich brokerů, tak bych pouvažoval o interactive brokers :-)

LQMT : Je to každopadně dost spekulativní věc, docela ostrej start na začatek burzovní kariéry :-)

NEW WORLD RESOURCES PLC:  NWR

NWR za nějakejch 35 Kaček je pěkná cena, oproti jinejm titulům jako KIT, ECM...dokažou i nebýt permanentně ztrátový...:-) ...cena je přehnaně nízká, jasný, že te nebude mít uplně růžový dny, když je to cyklická akcie,ale nebavime se tu o cenach 150,100,70 kč za akcii....ale cca 35 kaček...já již kupoval :-)

FORTUNA:  Fortunka

Tak zítra výsledky za 1Q ...růst tržeb, ale bohužel pokles zisku...protože bla bla...:-)...uvidíme, každopádně jsem zvědav, kdy tenhle titul zamíří, tam kam patří, tedy dolu :-)

1 2 21

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,05938,0003.07.20
RMnahoru+2,49639,5202.07.20
DJIAnahoru+0,3625 827,3602.07.20
NASDAQnahoru+0,5210 207,6302.07.20
SP500nahoru+0,453 130,0102.07.20
DAXnahoru+2,8412 608,4602.07.20
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz