zavřít Přihlášení

Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 28.6.2026 8:29
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Tabáček

PHILIP MORRIS ČR:  Philip Morris ČR: Kdo to kupuje

Právě jestli to chápu tak Poláci si pro svůj trh vyrábí cigarety sami a pokud by už něco dovezli z ČR , tak Kutná Hora dostane jen výrobní cenu a zisk kasíruje PH.M. Poland. Bude to jako s IQOS vyráběným v Itálii za nějakou výrobní cenu , ale co se prodá v Československu, tak to je zisk pro PH.M.ČR Nebo mě někdo opraví ?

PHILIP MORRIS ČR:  Kdo to kupuje

Nechápu kam až to vyleze, cena cigaret už je tak vysoko, že moc lidí už asi cigarety v ČR nekoupí , asi jste již četli proti Slovensku o 20% dražší cigarety na hospodaření nezasáhnou, ale proti Polsku o 50% dražší cigarety už akcionáři na divi poznají. V Rakousku podobná cena, ty už si pro cigarety nepřijedou, takže další rána pro divi , tak se bojím že za 2021 ještě asi 1.200,- ano , ale za rok 2022 bude zpátky divi 1.000,- jako kdysi , a to jako při ceně 17.000,- nedává moc smysl.

Indexy

26.06.2026 - 28.06.2026
Graf - DJI

PXnahoru+0,232 561,1026.06.26
RMnahoru+0,18726,6126.06.26
DJIAdolu-0,0951 876,1126.06.26
NASDAQnahoru+0,0925 381,5226.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-1,2524 681,7226.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz