zavřít Přihlášení

Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 24.6.2026 18:44
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Tabáček

PHILIP MORRIS ČR:  Philip Morris ČR: Kdo to kupuje

Právě jestli to chápu tak Poláci si pro svůj trh vyrábí cigarety sami a pokud by už něco dovezli z ČR , tak Kutná Hora dostane jen výrobní cenu a zisk kasíruje PH.M. Poland. Bude to jako s IQOS vyráběným v Itálii za nějakou výrobní cenu , ale co se prodá v Československu, tak to je zisk pro PH.M.ČR Nebo mě někdo opraví ?

PHILIP MORRIS ČR:  Kdo to kupuje

Nechápu kam až to vyleze, cena cigaret už je tak vysoko, že moc lidí už asi cigarety v ČR nekoupí , asi jste již četli proti Slovensku o 20% dražší cigarety na hospodaření nezasáhnou, ale proti Polsku o 50% dražší cigarety už akcionáři na divi poznají. V Rakousku podobná cena, ty už si pro cigarety nepřijedou, takže další rána pro divi , tak se bojím že za 2021 ještě asi 1.200,- ano , ale za rok 2022 bude zpátky divi 1.000,- jako kdysi , a to jako při ceně 17.000,- nedává moc smysl.

Indexy

24.06.2026
Graf - DAX

PXdolu-1,512 560,3316:15:29
RMdolu-0,59721,4716:54:40
DJIAnahoru+0,9852 173,0618:23:45
NASDAQnahoru+0,7525 779,1518:23:48
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,6224 740,3617:50:00


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz