zavřít Přihlášení

Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 26.6.2026 6:47
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

Tabáček

PHILIP MORRIS ČR:  Philip Morris ČR: Kdo to kupuje

Právě jestli to chápu tak Poláci si pro svůj trh vyrábí cigarety sami a pokud by už něco dovezli z ČR , tak Kutná Hora dostane jen výrobní cenu a zisk kasíruje PH.M. Poland. Bude to jako s IQOS vyráběným v Itálii za nějakou výrobní cenu , ale co se prodá v Československu, tak to je zisk pro PH.M.ČR Nebo mě někdo opraví ?

PHILIP MORRIS ČR:  Kdo to kupuje

Nechápu kam až to vyleze, cena cigaret už je tak vysoko, že moc lidí už asi cigarety v ČR nekoupí , asi jste již četli proti Slovensku o 20% dražší cigarety na hospodaření nezasáhnou, ale proti Polsku o 50% dražší cigarety už akcionáři na divi poznají. V Rakousku podobná cena, ty už si pro cigarety nepřijedou, takže další rána pro divi , tak se bojím že za 2021 ještě asi 1.200,- ano , ale za rok 2022 bude zpátky divi 1.000,- jako kdysi , a to jako při ceně 17.000,- nedává moc smysl.

Indexy

26.06.2026
Graf - RM

PXdolu-0,202 555,1825.06.26
RMnahoru+0,53725,3125.06.26
DJIAnahoru+0,1451 920,6225.06.26
NASDAQdolu-0,4625 358,6026.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXnahoru+1,0324 994,8325.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz