Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 5.7.2020 12:07
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

karel304
1 2 32

Fórum USA:  Kurvy na kavčích horách jedou furt dál

Proboha nejde o žádný útok na odkaz Lidic, že byl ve vesnici jedem bonzák přeci nemění vůbec nic na lidické tragédii. Bonzáků a kolaborantů tu bylo jinde mnoho. Jinak dá se někde léčit závislost na dezinformacích? A závislost na jejich šíření?

Fórum USA:  Inverzni ETF

Nikde, máš to správně. Pokud jde o shortové ETF na idnexy, tam obvykle pohyby nebývají tak velké, při posunech o desetiny % za den jsou ztráty malé a inverzní ETF jde držet i déle. Teď ovšem od března byly skoky nahoru a dolů velké a shortové ETF to pořádne odnesly (např. SPXS je teď o dost níž (cca $8.9) než byl u abs. maxima SP500 (cca $11.3). Pokud se ovšem chytne směr, je to jak píše JenTak - tam naopak short nabírá trochu zisku navíc.

Fórum USA:  Papaya nakažená koronavirem

Test na protilátky použitý v té studii 26.000 lidí měl pozitivní výsledek pouze ve 107 případech. Takže určitě NEMOHL ukazovat 40% falešně pozitivních ale maximálně 0,4% :-) pravděpodobněji ale ještě mnohem méně možná i nulu. Na druhé straně zřejmě vykazoval negativní výsledky i u těch, co se s koronavirem už potkali a jisté protilátky mají - na to ale jsou potřeba mnohem přesnější rozbory z krve na jiné imunoglobuliny atd., tam pak vychází promořenost české populace řádově vyšší, cca 14%.

Koronavirus straší:  Koronavirus...

Ad ""vlada si vedla skvele"" to je snad z nejakeho alternativniho vesmiru?? Zde souhrn od Kovyho tedy vcetne Johnsona a Trumbery (toho by snad meli zavrit do ustavu, vcera bylo pozde) https://www.youtube.com/watch?v=_nNQlMUOZGE

Fórum USA:  OIL - WTI

To je kontrakt těsně před zítřejší expirací (květnový), červnový klesl mnohem méně a je někde kolem $23,5. ETC už mají přerolováno.

Koronavirus straší:  Čína +1290 nových mrtvých?

Soudný den se určitě neblíží. Koronavirus u nás (a v dalších zemích s populací očkovanou proti TBC)je naprosto minoritní záležitost, ovšem dokonale využitá vládou a krizovým štábem, tohle se jim povedlo ještě mnohem líp než minulé vyvolání strachu pomocí fiktivních uprchlíků. Nejmíň půlka ob(v)čanů jim zobe z ruky a ještě děkuje, mám ale naději že se to pomalu obrací s tím jak ekonomika směřuje do kopru. Na konci roku bude COVID-19 v příčinách úmrtí u nás na hodně spodní pozici, asi i pod sezónní chřipkou. I v USA už se bublina zdá se poněkud vyfukuje: ""Klesá počet lidí na jednotkách intenzivní péče, snížily se i odhady pro počet obětí pandemie v USA, uvedl zpravodaj České televize ve Spojených státech David Miřejovský. ""Teď se mluví o 60 až 70 tisících mrtvých v této vlně nákazy, což je srovnatelné s poslední vlnou chřipky s těžkým průběhem v letech 2017 a 2018,"" řekl Miřejovský.

Fórum USA:  US futra

...kolem + 3,5% v naději na reopening...nová maxima na dohled, nic se neděje, růst navěky zajištěn :-)

Fórum USA:  vir

Napsat že španělská chřipka nepocházela ze Španělska ale z Číny a pojmenovat SARS-CoV-2 čínským koronavirem není žádná antičínská propaganda. Jinak konspirací a hoaxů kolem koronaviru se rojí mraky zdaleka nejen tyhle https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-teorie-famy-konspirace-cina-usa-rusko.A200410_161504_zahranicni_jum&h=2A8B5AC3691D6BBD4D9DAEDBD314D8DE Místo konspirací doporučuju např. tenhle článek našeho imunologa https://echo24.cz/a/SyLDa/covid-19-se-precenuje-nas-imunitni-system-pandemii-zvladne

Fórum USA:  vir

Peková kontra Nature Medicine, no zatím bych to řadil k mnoha hoaxům o zaručeně umělém původu čínského koronaviru. Možná že by pro ni nevypadal jako ""přírodní výtvor"" ani virus španělské chřipky nebo mnoha dalších epidemií, které během 100 let taky vyšly z Číny jako následek zacházení se zvířaty a masem.

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

P.S. Dal jsem ty 2 grafy na sebe tj. USO a ""kontinuální kontrakt"" WTI CL1 a za poslední půlrok se prakticky kryjí tj. přesně se kopírují, asi contango bylo blízké nule. Za těhle podmínek by tedy USO šlo držet i hodně dlouho.

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Samo cena poroste když poroste WTI Ale 65Ok CZK do USO (a ještě na úvěr) se mi zdá opravdu hodně, je to sice nepákový ETC ale komodity jsou vždy riziko. Stačí ale zase jeden tweet Trumpety nebo už skutečná dohoda Saudi-Rusko a případně další o snížení těžby a budeš v zisku během chvíle (tím ale nemyslím návrat na $13!!. Tedy ještě jednou, USO pojede stejně nahoru resp. dolů jako aktuální furures kontrakt na WTI, jen jednou za měsíc během rolování na nový kontrakt dojde k odchylce. Obvykle panuje contango (budoucí kontrakt je dražší než aktuální) takže klidně každý měsíc může USO např. 5%-10% ztratit a dál zase sleduje přesně nový futures kontrakt. Pokud by se situace obrátila (backwardstion, méně obvyklé) bude naopak rolováním USO nějaká % získávat. Ale USO/UCO atp. obvykle nejsou investice na roky ale spíš na týdny. Grafy např. zde https://www.barchart.com/etfs-funds/quotes/USO/technical-chart a https://www.bloomberg.com/quote/CL1:COM

Fórum USA:  Ropa

USO je OK, nepákový long na WTI tj. méně rizikový než ten UCO co jsem doporučoval který má páku 2. Funguje už hodně dlouho. Jen je třeba mít na paměti, že momentálně je ropa v poměrně výrazném contangu, takže velmi dlouhé držení(řada měsíců) bude USO poněkud užírat při každoměsíčním rolování kontraktů. Zkus si porovnat grafy USO a CL1=kontinuálního kontraktu na WTI Více k USO například tady: https://www.investopedia.com/articles/markets/081116/uso-good-way-invest-oil-uso.asp

Fórum USA:  Ropa

Na obchodování s komoditami budou na webu brokerů semináře, Patria třeba určitě má. Jinak asi úplně nejjednodušší je investování přes ETC (druh ETF tj burzovně obchodované fondy). Každý broker jich bude mít v nabídce hodně, třeba UCO (US) a LOIL (Londýn, ale taky v dolarech) jsou longové ETC na WTI s pákou 2. Ani ETC se samořejmě nevyhnou rolování, takže teď v contangu (budoucí kontrakty dražší než aktuální kontrakt) každé měsíční přerolování kousek hodnoty ETC užere. Čili velmi dlouhé držení může být nebezpečné pokud ovšem ropa stále nejede v žádaném směru. Já minulý týden jen cvičně koupil pár ks LOIL po $3,27, v pátek vše prodáno za $5. U takle krátkého držení se samo contango neprojeví. Kdyby ovšem ropa jela dolů třeba k $10 tak ta páka 2 by ETC pořádně smázla. I ETC jsou rizikové, zisk ale může být při trefení směru velký.

Fórum USA:  Výhled 6-10.4.2020 pozitivní (na růst :-)

Do Makarské nebo kamkoliv letos? Tak leda prstem po mapě...ale budeš se místo toho moct podívat na Řád Bílého lva udělený za rektální alpinismus. Jinak mítink u Zemana dobrý, co je dovoleno pánovi není dovoleno kmánovi :-)

Fórum USA:  Aktuální technika od Marketwatch

- US indexy: hladiny podpory a rezistence, Fibonnaci retracement atd., taky technika pro zlato, ropu atd. https://www.marketwatch.com/story/charting-the-approach-of-major-resistance-sp-500-extends-bear-market-rally-2020-03-31-121035457

ERSTE BANK:  VIG vs. ERSTE

Po propadu z lokálních maxim kolem 1.200 v roce 2015 se VIG držela plus mínus 10 EUR pod ERSTE. A vida, už je nad ní - ovšem na těhle levelech to fakt nepotěší.

Fórum USA:  Indexy

Čtvrtý výskok mrtvé kočky od minulého pondělí, sakra je teda mrtvá nebo ne :-) ? Možná má 7 životů...

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

Tady máš odpověď https://www.seznamzpravy.cz/clanek/primluva-od-merkelove-babis-ulehcil-pendlerum-i-diky-nemecke-kanclerce-95974? a komentář k tomu z demokr.fóra (FB): ""Jedině úzkou spoluprací v rámci EU lze tuto pandémii zvládnout. Vyhlásit zavření hranic, aniž by informovali své sousedy jako to bezprecedentně udělali Češi, Maďaři a Poláci bylo naprosto pubertální rozhodnutí a znak nezralosti těchto národních států, které si bláhově myslí, že takové problémy vyřeší samy. Smekám před paní kancléřkou A.Merkel, která A.Babišovi ukázala kdo je z nich skutečný státník""

Fórum USA:  divím se

Na rozdíl od Tebe pro mnoho lidí ""doma"" znamená v EU nebo v jakkoliv demokratické zemi. Kouskem armády jsme klidně mohli pomoct Itálii, tady jí nepotřebujeme pokud nechceš střílet ty co venčí psa v parku bez náhubku na ksichtě. Nelze jen žádat dotace a pak když jiná země EU potřebuje pomoct říct kašleme na vás zavřeme se doma a sbohem. ""No man is an island, entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main. If a clod be washed away by the sea, Europe is the less, as well as if a promontory were, as well as if a manor of thy friend's or of thine own were: any man's death diminishes me, because I am involved in mankind, and therefore never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"" John Donne kolem 1600. ""Žádný člověk není ostrov sám pro sebe, každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj: smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.""

Fórum USA:  divím se

Přestaň konečně šířit paniku, té je už i tak dost a už má i mnoho zcela zbytečných obětí (sebevraždy, lidé opuštění v léčebnách ve Španělsku atd. až po trotly otrávené vypitím chlorochinu po projevu Trumpa). Nechceme se proboha dostat do situace, kdy by šel do vězení každý kdo vyleze 100m z domu. Takže je třeba spíš klid, neplašit se, nevytahovat rasismus, nacionalismus, nesmysln útočení na okolní země a uvědomit si že tuto infekci dostaneme nakonec skoro všichni a většina bezpříznakově (mnozí už to mají za sebou) a že od začátku jde pouze o to zpomalit šíření natolik aby nedošlo k přehlcení zdravotního systému jako ve Wuhanu a pak v Itálii a teď asi i v NY. Dále je podstatné ochránit lékaře, sestry, pečovatelky, zubaře atd. (zde vláda fatálně selhala) a všechny ohrožené skupiny (velmi vysoký věk, přidružené choroby, transplantovaní atd.). Pro tyto ohrožené by bylo ideálné, kdyby se dočkali vakcíny nebo kauzálního lku dřív, než budou nakaženi. Jinak je třeba si připomenout ře poslední silná epidemie chřipky 2009-2010 (swine flu) měla kolem čtvrt milionu obětí (některé odhady uvádějí i >0,5M), 10x tolik než zatím COVID-19, a byla snad celosvětová panika a ekonomická katastrofa?

1 2 32

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXdolu-0,05938,0003.07.20
RMnahoru+2,49639,5202.07.20
DJIAnahoru+0,3625 827,3602.07.20
NASDAQnahoru+0,5210 207,6302.07.20
SP500nahoru+0,453 130,0102.07.20
DAXnahoru+2,8412 608,4602.07.20
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz