Navíc vložte kód i těsně za úvodní značku :
Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 3.6.2020 0:59
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

strnisko
1 2 97

Fórum USA:  Kurz koruny

Docela mě těší, jak koruna posiluje. Vůči dolaru rychleji než vůči euru. Jestli je to práce ČNB, tak o těch darmožroutech asi změním mínění k lepšímu.

https://www.w4t.cz/usdczk/

https://www.w4t.cz/eurczk/

Fórum USA:  Tadááá

Čekal někdo něco jinýho? Rosteme, rosteme a furt růst budeme.
https://m.investing.com/indices/nq-100-futures

Fórum USA:  indexy

Jestli to aspoň na Nasdaqu vyjde, tak se na to rád podívám.
Jenom aby to nebylo jako moje předpovědi, kdy celý rok 2019 jsem tu psal o svíci smrti a nutné korekci, nepochopitelném optimismu trhů atd... až jsem si musel počkat na koronavirus.
Spíš bych čekal pomalé posouvání k dalším historickým maximům bez výraznějších pohybů dolů. Tj. jeden den 2 procenta nahoru, druhý den procento dolů atp.
A to vše do podzimu, kdy se očekává druhá vlna koronaviru.

Fórum USA:  Nasdaq

Na Nasdaqu to vypadá nesourodě, ale žádná naděje na medvěda. Jediný zajímavý nákup vidím u HPQ, propad skoro o 11 procent, který se stoprocentně v dalších dnech dá zajímavě zpeněžit.
CLM a CRF si vesele připisují 1,2 a 1,5 procenta, přitom celý sektor je mírně v mínusu nula celá něco nebo v plusu nula celá něco. Divné, proč zrovna tyhle dva fondy tolik rostou.

Fórum USA:  Nasdaq

klíde hoši. jenom zbírají munici na další kvantový skok nahoru.

Fórum USA:  USA - Nasdaq

přesně. to není exponenciála, to je kolmice. to už nedává smysl ani matematicky. tak pak nechápu, co je to za algoritmy, které to obchodují.

Fórum USA:  USA - Nasdaq

furt jsem doufal v medvídka a oni to rozjeli. už skoro 2 procenta UP na nasdaqu.

Fórum USA:  2 biliony korun - díky debilům jako Singer

Kurz se pod úroveň 25 korun za euro, kde byl před krizí, nejspíše vrátí až v roce 2023. S korunou tak Češi přišli o kupní sílu, prodraží se jim dovolené nebo zboží z dovozu, zatímco s eurem by se jim něco takového nestalo, argumentují příznivci změny měny. Citelně oslabená koruna však není projevem zranitelnosti české ekonomiky. Z podstatné části jde o výsledek nešťastného intervenčního režimu ČNB z let 2013 až 2017. Během něj banka „vytiskla“ přes dva biliony korun, za něž nakoupila eura, takže Česko vykazuje celosvětově jeden z nejvyšších objemů devizových rezerv v poměru k velikosti ekonomiky.

Umělé oslabování koruny podhodnotilo českou práci a zakonzervovalo tak subdodavatelský vztah Česka k Německu. Co hůř, podhodnocování práce bude probíhat dále, neboť biliony nově vytištěných korun a obří devizové rezervy stále působí a brání koruně ve výraznějším zpevnění, resp. umocňují její slábnutí. Už před pandemií koruna posilovala méně, než nač má potenciál. Když pekař napeče ráno příliš housek, také bude muset během dne s jejich cenou níže, aby je udal.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/oslabeni-koruny-euro-evropska-unie-koronavirus-krize.A200514_200647_eko-zahranicni_mama?zdroj=top

Fórum USA:  Nasdaq bejk

tak si trochu zabalancujem že jo a zase vzhůru. kdo vyhlíží medvěda na nasdaqu má holt smůlu.

KOMERČNÍ BANKA:  právě v tisku

7:38
Komerční bance klesl zisk: Komerční bance klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk meziročně o 16,3 procenta na 2,7 miliardy korun. Celkové výnosy byly v prvních třech měsících nižší o 1,4 procenta, dosáhly 7,8 miliardy korun.

Očekávám -10% :-D

Fórum USA:  zlato

Konečně další rozumný člověk, co tuhle hru algoritmů a miliardářů prokouknul :)

Fórum USA:  HDP - 4,8% US 1Q

jinak včera padla meta 9000 na Nasdaqu. jak jsem tu psal. a jedeme dál. v létě 10 000?

Fórum USA:  HDP - 4,8% US 1Q

a co pořád čekáš? už jsi jako JenTak. Prostě to poroste, nic jinýho. a čím víc čekáš opak, tím víc to poroste. Celej rok 2019 jsem tady kroutil hlavou nad tím optimismem a růstem akcií. a říkal jsem, že přijde něco strašnýho, nevím co, ale něco co způsobí prudký pokles. a přišel koronavirus. jak kdyby si ho objednali, jak kdyby o něm věděli. a teď to bude to samý. prostě růst, nová maxima než přijde zase nějaká korekce, která bude zase brutální. třeba druhá vlna korony, masivní sucha a nedostatek vody, jinej virus, jiný důvody...

Fórum USA:  Nasdaq 9000

no dáme 9000 na nasdaqu dáme, dáme. to by bylo abysme nedali. sice budem dělat tanečky a voplejtačky, ale nakonec to dáme.
páč jinak by to byl medvídek, že jo. jenže amíci jsou dycky bejci, dycinky a fšude.

Fórum USA:  Milion

jsi blázen. až přijde další low, tak budou akcie tak high, že low bude jenom bezvýznamná korekce. takhle to na tomhle světě chodí, ale klidně si počkej, čas ukáže že mám pravdu.

Fórum USA:  Tak tady to máte, jasně a zřetelně

Pozadí původu COVID-19:
https://www.youtube.com/watch?v=daJ90kTQWKo&fbclid=IwAR31RYOEHTFVgsVm_InZlelx-52x9zb-aj8CINK0i2IrTqa0nXfw183ft0A&app=desktop

Je jedno, co si o tom nakonec budete myslet a jaké uděláte závěry. Sledujte americkou burzu a uvidíte jen pokračující nekonečný růst.
Ten nepochopitelný růst celý rok 2019, který jsem několikrát komentoval jako ničím nepodložený, to bylo manipulované, protože věděli, co přijde a kdy to přijde.
Je prostě po korekci. A kdo si myslí a očekává medvědí trend, tak se plete. Vzhůru k výškám..
Jen ta naše koruna to odnesla nejvíce, ta se z toho už nevzpamatuje.

MONETA MONEY BANK:  UP

Podle mě ta Moneta každou chvíli vystřelí nahoru. K 60 určitě. Takhle dlouho se dole nic neplácá a cena je určitě podhodnocená.

ČEZ:  Hody hody

Tak na ČEZu se ukázala krásná podpora, opět na 360 jako před lety.
A teď růst a vybírání zisků. Odhaduji strop tak na 500 a pak ty mašiny, co to ženou nahoru, zase vypnou.

Fórum USA:  Intel vs AMD

Pánové, AMD se nebezpečně přiblížilo Intelu. Něco mi říká, že do Intelu napumpujou pořádný prachy. To nemůžou takhle pánové světa nechat přece. Anebo ne a pak uvidíme všude články s rachejtlema, že AMD beats Intel finally!

Fórum USA:  :D

tak už to na červenou svíčku vypadá dnes. nasdaq contract -2% teďka.
ale jak jsem řekl, armagedon už nečekejte.

1 2 97

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obrázek

PXnahoru+1,56921,8202.06.20
RMnahoru+2,23620,0002.06.20
DJIAnahoru+1,0525 742,6502.06.20
NASDAQnahoru+0,599 608,3702.06.20
SP500nahoru+0,823 080,8202.06.20
DAXnahoru+3,7512 021,2802.06.20
WIG20dolu-0,592 461,2129.12.17


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz