Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 30.6.2022 6:23
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Metals

Poslední příspěvky

Fórum pro diskusi o kovech

Přidat nový příspěvek

1 2 173

Metals:  kde je ten slovenský ňouma

Pokud by mělo mít Rusko na něčem zájem,tak jsou to lidský zdroje. Na tak velikou zem mají málo rukou

Metals:  usdzar

to Akarel - zkus mi prosím definovat pojem "" fanatická ideologie "" a aplikuj to na můj příspěvek. To by ti mělo nastavit zrcadlo. Doufám :-)

Metals:  kde je ten slovenský ňouma

Deerrick Souhlas. On totiž západ lže a bombarduje tak nějak demokraticky. A tak to má být, tak je to správně...

Metals:  kde je ten slovenský ňouma

Dericku ,okrem tich , co sem davaju reklamy,nedavam nikomu krizik. Z viacerych dovodov je dobre vediet nazory druhych.

Metals:  usdzar

fanouš2 Fonóši si vedle jak ta jedle. Ostatně jako vždy, když se zaměřeníš na Rusko. A víš proč? Nedokážeš se oprostit od fanatické ideologie... viz. závěr tvého příspěveku

Metals:  kde je ten slovenský ňouma

Dericku- je mi ta luto.

Metals:  usdzar

Fanousi- uplne s tebou suhlasim.

Metals:  plyn

jen si od derika okopiruju, protoze to zitra zmizi, (poslechnu pozdeji)

https://www.michalapetr.com/mip-71-rusky-mraz-desiva-studie-nemeckych-prumyslniku-miliony-lidi-na-dlazbe-zadna-hnojiva-zadna-uroda/

Další body analýzy:

Pokud Rusko rychle do několika málo dnů neobnoví normální tok plynu do Evropy, a nebo ho zastaví úplně – dojde v Německu přes zimu 22/23 k propuštění 5,6 milionů lidí z práce, dojde k propadu HDP Německa o 193 miliard EUR (-9,4%), a totálnímu rozvratu všech výrobních řetězců, takže se nakonec na jaře německá ekonomika úplně zastaví!
Přes zimu 22/23 se bude muset bezpodmínečně zastavit německý chemický průmysl, (výroba Amoniaku), a to skončí tím, že na jaře 23 nebudou pro evropské zemědělce žádná hnojiva, a na podzim 23 nebude úroda!
Obdobně se přes zimu 22/23 bude muset zastavit výroba oceli a dalších kovů. To se na jaře projeví v nedostatku polotovarů pro automobilový a další průmysl, neboť nebude z čeho vyrábět!

Odkaz na německý zdroj.

https://www.vbw-bayern.de/vbw/PresseCenter/Pressemitteilung-vbw-Studie-zur-Erdgasabh%C3%A4ngigkeit-der-deutschen-Industrie.jsp

Metals:  usdzar

DEERRICKU, ty si pleteš mobilizaci s kanalizací. Nemá cenu tě komentovat ani nijak reagovat. Z těsta prostě bič prostě neupečeš.

Metals:  usdzar

"" ze rusove uzemi (zdroje) nepotrebuji, na rozdil od zapadu, jen nechteji mit rakety za dvermi ""

tohle to přeci nemůže rozumně myslící člověk vůbec vypustit. Rusko je nejrychleji rostoucí impérium na světě. Jejich jediným cílem je zábor co největšího území. K čemu by porcovali Polsko s Hitlerem ? K tomu, aby měli hlavního nepřítele přím vedle sebe ?
Na co jim byla Zakarpatská Rus ? Východ země totéž. Takže naopak. Jejich jediným cílem je rozpínání. Dokud to jde. Teprve až narazí na větší sílu, pak se zastaví. Toto je skutečná mentalita Ruska. Nas mnógo i vsjó náše.

Metals:  Nevěřte ruské propagandě, ani Surovik, ani ten, kdo vyznamenal svého syna. Židkov tomu velí

Celá ta slavná ""donbaská operace"" Skřetů stojí a padá na Židkovovi, on o všem rozhoduje, on přijal zodpovědnost a ruské krytí má odradit od útoků na něj, třeba jen tím, že se toho přece Židkov neúčastní.

Šojgu navštívil Zolote a pochvaloval si, jak snadno během 2 dmů padlo všechno opevnění do ruských rukou, mnohdy i boj v dobře opevněném městě při obklíčení poutá hodně sil nepřítele a je výhodnější tam zůstat, než utéct do neopevněných polí a stejně být pod palbou. V neopevněných polích se neudržíš a stejně budeš přesilou zatlačen, v dobře opevněném městě v obklíčení způsobíš nepříteli ztráty minimálně 3:1 a víc podle toho, jak mu na tom městě záleží.

Kdyby se Stalin nezaměřil na Pauluse ve Stalingradu, mohl u Voroněže úderem na Rostov na Donu vzít do obklíčení celou skupinu armád JIH s 1,5 miliony vojáků, takhle zajali cca 90 000 německých vojáků. Němci se tak obětí Pauluse stačili stáhnout přes Kerč a Rostov, Manstein pak protiútokem u Bělgorodu a Charkova stabilizoval situaci v polovině března 1943. Předem vyzrazená a opožděná Citadela byla pro Rusy požehnáním, obzvláště v kritické chvíli, když Hitler odvolal nejlepší svazky do Itálie. Nevyužitím šance v lednu a únoru 1943 Stavka prodloužila válku o 9 měsíců. Zkrácení fronty mi nic nepřináší, protože i nepřítel může zahustit sestavy a uvolnit síly, viz Vjazemský výběžek 1942-1943 a ruské ztráty 500 000 mužů v operaci Mars, Němci ho vydali dobrovolně v únoru 1943 a už nikdy takto výhodnou pozici nezískali.

Ještě výhodnější je boj v obklíčení, když vím, že přijde úder na nepřítele zvenčí, vyproštění a obklíčení nepřítele.

Ustoupit je jen jako vyjímka dobré jen tehdy (jinak ne), pokud získám ještě lepší taktickou pozici, mám tam pevnou obranu, širokou a hlubokou řeku, horu, prolákliny pod sebou, které mi dělají přirozený protitankový příkop, nebo vyschlá koryta řek parametru protitankového příkopu a víc.

Nakonec ještě jedna zmínka. Při vědomí toho, že situace v okolí Lysyčansku je kritická, jsme poslali do Prahy na Ukrajinské Velvyslanectví-vojenská mise pracovníka, který měl pověření předat Ukrajině nové taktiky boje proti nepříteli, které nelze zveřejnit na internetu a nabídl zakreslení pozic ruských děl, tanků a muničních skladů do připravených map.

Vrátil se z Prahy s totální frustrací a odmítnutím. Za 1 hodinu ztraceného času přišla 2x sekretářka, nikdo ho nebyl schopen vyslechnout, všichni byli podle sekretářky ""very busy"", nikdo neměl čas. Musíme tedy přijmout jako poslední pokus jinou formu komunikace a už nikoho nepošleme.

Tak se prohrávají války, na každém detailu záleží, něco, co se mohlo stát a nestalo, ruská děla, tanky a munice neznají oddechu, taky nemají čas. Tímto se zříkáme veškeré zodpovědnosti za budoucí prohry Ukrajiny, nehodláme mluvit do zdi, strom se alespoń zazelená.

Metals:  usdzar

na techto cenach 16,1 jsem ho 10.5. sortoval, ale nevypustil, jeste muze kousek nahoru, ale podle h4 15,7 a d1 15,2

jo a dax si musel podle m30 dojit na 13100, protoze neprelezl cary celou svickou, ted ma modrou 12859, h4 12580 a d1 ma jako posledni cervenou 12500, pak uz vse nahore

clanek od fina jsem taky vetsinou nevedel, a taky nedavno jsem se dozvedel, ze ruskofinska valka byla proto, ze rusove chteli, aby finove posunuli hranici 90? km od leningradu, treba neco uz tehdy tusili?

porad tvrdim, ze rusove uzemi (zdroje) nepotrebuji, na rozdil od zapadu, jen nechteji mit rakety za dvermi

Metals:  kde je ten slovenský ňouma

https://www.youtube.com/watch?v=3sieS-BUeG0&t=928s

tohle je taky vize na houno

Metals:  Zjímavý článek

jehož originál původně sepsal obyvatel Finska

https://protiproud.info/politika/6562-hlavni-ukol-valecne-propagandy-zapadu-zmasakrovat-historii-predevsim-mladi-nesmeji-vedet-polovina-sveta-je-rusku-dluzna-vdecnost-za-svou-existenci-vcetne-spojenych-statu-20-milionu-zavrazdenych-nemci-asi-nestacilo.htm


koukám spoustu z toho jsem vůbec nevěděl

Metals:  indexy

porád dolů říkájí malé čepice takže lízt do indexů na dlouhou stranu je vo hubu, dokud se malý čepice jasně neotočí tak není ani malá šance na výlety nahoru, bez ohledu jak hezký odraz vám tam budou kujoni špílmachři modelovat.

Metals:  usdzar

upřímně? vzhledem k tomu jak stoupá problém s dolarovou lividitou je momentálně jednooký dolar mezi slepými králem. Takže pro dlouhodobý pozice ne, tohle klidně udělá covidový maxima zroku 2020 což klidně může být velmi rychljako v roce 2020 ale taky nemusí zaáleží na FEDu

Metals:  usdzar

koukám, že pěkně nastoupal usdzar ... nebude už pomalu zralý na velký short?

Cipísku, co říkají tvoje siločáry?

(popř. jede to ještě někdo jiný?)

Metals:  DAX

eleminovat,eliminovat,denacifikovat,denacifikova,deputinizovat!!!!!!!!

Metals:  DAX

dax si casem dojde na 12850
eurusd zas na minima k 1,04
eur oslabuje dax taky, hmmmmm

Metals:  Jpy

Samurai skace po arene a seka hlavy, pritom pohyb na indexech nikde, skoro zadny, plky zadny jen ze cina dava stimuly aby podporila poptavku. Nikde nic po sem by melo byt jpy silne a presto je. Rekl bych ze trhy budou mit nejaky problem, hodne velky problem. Tak oči na šťopkach

1 2 173

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXdolu-0,791 282,8229.06.22
RMdolu-0,47484,1729.06.22
DJIAnahoru+0,2731 029,3129.06.22
NASDAQdolu-0,0311 177,8930.06.22
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-1,7313 003,3529.06.22


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz