Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 17.1.2021 8:01
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse MONETA MONEY BANK

Poslední příspěvky

17.1. 2021 8:01:32BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
71,50

-0,90 (-1,24%)

16:59 15.1. 2021

 

Přidat nový příspěvek

1 2 3 4 5 6

MONETA MONEY BANK:  MONIKO TY KRÁVO

Zdar
akcie v ex-day klesnou vetšinou o výši dividendy, někdy víc někdy mín. Takže pokud nakoupíš třeba PM před exday za 15000 Kč/ks, divi je 1500 Kč/ks. V exday bude kurz někde kolem 13500 Kč. Divi ti dojde reálně na učet za měsíc, někdy dva. A navíc zdaněná 15%, tj. 1500*0,85 Kč.

Za těch 13500 si pak můžes koupit další titul a u něj tohle opakovat, ale vzhledem k těm daním poplatkům a prodlevám to není moc výdělěčná strategie.

MONETA MONEY BANK:  Moneta MB - dividendy

Mohli to vypustit před koncem dnešní seance. Určo by se ten mínus ztratil...
https://investors.moneta.cz/documents/12270853/14746768/mmb-srep-2021-cz.pdf

MONETA MONEY BANK:  MONIKO TY KRÁVO

pokud jedeš pře FIO, je to co se týče divi jednoduchý, pro akcie z USA vyplň formulář W-8BEN a pošli jim to. Pak budeš mít téměř vše daněno 15%. Ve tvém daňovém přiznání vyplníš přílohu pro příjem ze zahraničí (pro každou zemi zvlášť). O tom, že by se divi nemusela do DP uvádět pokud ji reinvestuji do nákupu dalších akcií nevím. Nákup a prodej je jasný, vše s držením kratším než 36 měsíců započítávám a do DP uvádím ať už je výsledek kladný, nebo záporný. Záporný je ale jenom informace, základ daně mi nesníží :-(. Takže pokud jsem někde nepřesný, nebo má někdo doplnění budu taky rád... jak říká klasik chtěl bych platit co největší daně z příjmu :-)

MONETA MONEY BANK:  MONIKO TY KRÁVO

Ahoj, no děkuju ale Já spíš myslel ten titul na nasdaqu.. Já úplný nováček zas nejsem a s divi jak to chodí to vím jen já se přesunul z českého rybníčku do divokých zaoceánských řek. Nyní za 14 dní + 400k, což je celkem fajn.. ale chtěl bych udělat takový krok že dám 2 mmega do divi titulů a bud mi to bude házet ročně 200k a nebo 400 a proto se ptám jestli mohu při získání divi to přesunout do jiného tiutulu, získám opět divi a zas eto přehodím zpět. Jestli nemůže u některých akcií být podmínka třeba, že pro získání divi musíš držet akcii alespoň 2 měsíce nebo takový různý podmínky.. Díky a GL

MONETA MONEY BANK:  MONIKO TY KRÁVO

Klidně se ptej, od toho by toto fórum mělo být. Ptáš se na opravdu důležité věci. FIO banka, majtel RM systémů, provozovatel nejlevnějšího a nejoldskůlovějšího a zmateného e-brokera pro český trh, občas pořádá webináře pro nováčky. Není špatné se tam přihlásit.
ad 1)
Podstatný je pro tebe ex-date neboli rozhodný den. Kalendář CZ titulů najdeš zde:
https://www.fio.cz/zpravodajstvi/dividendy?offset=2
Po rozhodném dni akcie prodat můžeš, ale viz níže...
U e-brokera Ti dojde divi pro v naprosté většině (Moneta, ČEZ, O2, KB, Erste) případů zdaněná. Některé (např. stock spirits group) zdaněny nejsou. U zdaněných divi nic neřešíš. U nezdaněných musíš zisk uvést do daň přiznání a ex-post daň doplácet. Dá se tomu ale vyhnout, pokud nezdaněnou divi použiješ pro nákup dalších akcií.
V případě prodeje akcie nabyté před méně než 3mi lety musíš zisk, tzn. rozdíl nákup - prodej, taky danit.
Jo, počítej se specifikem českých trhů: Po ex-date akcie s divi 7pct její cena klidně klesne o 9pct a do třeba měsíce se to zas srovná.
ad 2) Ne, nečetl :}. Moneta je už docela zaběhlý titul a vždy docela OK. To platí pro všechny stálice (ČEZ, Erste, KB, Moneta, Kofola, O2 atd.). Jestli dividendy budou, je téma našich fantasmagorií a spekulací. To se u bank teprve uvidí. Ale ""třída"" akcií prodávaných přes RM/BCPP jsou akcie s právem na dividendu. Na schůzu (valnou hromadu) chodit nebudu, možná kdyby měli echt dobré chlebíčky. Mám rád ty komba, když je tam vejce, sýr, salám i šunka a hlavně dobrý podklad.

P.S.: Hlavně langsam, pevné nervy (panické prodeje), nepodléhat momentálním trendům a alarmistům. Prostě být myšlenkama o minimálně půl roku dál. Inspirovat se jinými, ale ne se jimi řídit.

MONETA MONEY BANK:  MONIKO TY KRÁVO

Ahoj, kouknul jsem na to a vypadá to zajímavě.. nejsme úplně ještě zběhlý v investování, tak bych měl trochu asi obecnější otázku na dividendový akcie.
1)Když koupím akcii, který vyplácí dividendu třeba v březnu a já to budu držet prostě pár dní předem, pak mi vyplatí dividendu a já jí prodám a půjdu zase na jinou akcii a takhle dokola, tak dividenda je už zdaněna ( nikam jí hlásit, danit nemusím) a budu danit jen případný zisk když prodám lépe než nakoupím?
2) Četl sis jejich dokumenty,např. výroční zprávu? nechce se mi chroustat celý dokument ale mají nějak moc podmínek u dividend se mi zdá... tak když by sna to koukal, tak mi dej pak info :)

MONETA MONEY BANK:  zprávy z USA 20:30

to může být zajímavý

https://slobodnyvysielac.sk/relacia/na-prahu-zmien-103/


Olga Matušková, rozená Blechová – česká zpěvačka a herečka žijící v USA, manželka Waldemara Matušky.
Olga Matušková si bude v rozhovoru s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným povídat o životě v předlistopadovém Československu a v USA posledních 30 let, ale zejména o současných amerických volbách.

MONETA MONEY BANK:  MONIKO TY KRÁVO

Slušný outperform. Vypadá to, že se velcí perou. Poptávka byla vysoká. Začetl jsem se do výhledové strategie ČNB a jestli dá covid pokoj/bude únosně zkrocen, tak hned na jaře dojde ke zvýšení úrokových sazeb. Výsledovka slušná...
Přikoupil jsem KB za 575. Myslím, že zbytek kocupitá. Mají trochu línější/pomalejší management a čekám dobré info. Nějaká akvizice, aspoň částečná výplata dividend. Nákupem chci spíš vynulovat ztrátu 10% kterou jsem utrp2l prodejem koncem února 2020.
Ještě se furt škrábu za uchem ohledně ČEZu. Velký prodej aktiv, aby se tam neblýskla na divi pajcka a nešli jsme k 500, ne-li výše. Škoda, mám už 27 titulů v 5ti státech na 3 kontinentech a nšjak včechy ovečky dobře neuhlídám. BCPP je teď jedna z nejpodhodnocenějších burz na světě.
Ještě mě láká toto:
https://finance.yahoo.com/quote/PTMN?p=PTMN&.tsrc=fin-srch
Uskutečnili slušnou akvizici, 0.24USD na akcii je velice pěkných 15 procent dividendy, EPS slušné, CZK/USD je momentálně košer.

MONETA MONEY BANK:  nové doporučení

https://www.investicniweb.cz/moneta-money-bank-cena-akcii-odrazi-rizika-az-prilis-veri-erste/

MONETA MONEY BANK:  Moneta MB - výsledovka Q3

Pro hatery invsetičníhowebu tu mám nějaké matro:

https://www.investicniweb.cz/news-vysledky-moneta-money-bank-3q2020/

Myslím, že výsledky supr. Dnes nám klesla, ale jde vidět, že banky jsou prostě brutálně podceněné a jsou v dobré kondici:
https://www.investicniweb.cz/news-vysledky-moneta-money-bank-3q2020/

Imho z trojice MB, KB a ERBA je nejslabší kus KB. Matka byla vyřazena z EuroStoxu, neprogresivní management. Sílu vidím právě ve dvou zbývajících kusech. Longaři s nákupkou za současný bašíš samozřejmě neprohloupí. Dřív nebo později dojde k rotaci sektorů směrem k finančníkům/energu. Fondy potřebují dividendy, aby vypláceli odchozí. A dididendové jsou právě banky a energa.
P.S.: Vůbec bych se nedilvil, kdyby krom ERBY pustila chlup na divi i Monika.
Gluten nacht.

MONETA MONEY BANK:  výsledky hospodaření

https://www.investicniweb.cz/news-vysledky-moneta-money-bank-3q2020/

MONETA MONEY BANK:  do pihele to se to červená

tedy všechno a někde slušná rána :-(

MONETA MONEY BANK:  Fondy opet uprodavaly

Já ji nabíral na jaře, skoro v největší díře, pak tušim dva dny před ex-date divi a dnes. Spíš jsem začal brzo střílet u Shellu, tam mám peněz jak za zbrusu novou Fábii. A to v nadstandardní výbavě. Držím ji pořád na - 17 pct a už to tak nechám. Ty údržbové dipy jsou v X tisícieurech.

MONETA MONEY BANK:  Fondy opet uprodavaly

jj dobré tipy, ale já mám nabráno tolik že už nemám hotovost tedy téměř a odsypat se mi nechce nabral jsem i o 2 když byla dole teď se dá za úpis koupit zbrojovka a pilulka lékarny, někdy ty úpisy vyjdou někdy ne, ale jak řikám stejně už nemám za co nakupovat. Monču bych odsypal částečně při 65 ale věřím že se dostane až na 75-80

MONETA MONEY BANK:  Fondy opet uprodavaly

tyjo, ÖMV mi ani nepřipomínej, jsem se nechal nachytat před dvěma tejdnama, spolu s BP, a mám to pěkně rudý ... :-(

MONETA MONEY BANK:  Fondy opet uprodavaly

U bank si na slušnou cenu počkáme. Nízké úrok. sazby jim prostě nesedí. Bych byl v ročním horizintu pral 65. Monča to docela trefila s Wustenrotem.

Jinak dnes přikoupen OMV, jsem na 22 EUR. Přemýšlím o gablu, že bych koupil GEO Group. Bachařksá firma. Budou se znovuobnovovat kontrakty na lochy. Hodně podstatný bude výsledek souboje Biden X Trump.

MONETA MONEY BANK:  Fondy opet uprodavaly

Nákup od 40 - 50 je myslím dobrej kšeft, dokonce i kdo kupoval za 60 nějakej vejvar bude mít :-)

MONETA MONEY BANK:  Haitong zvyšuje cílovou cenu na 73,20 Kč

https://www.akcie.cz/novinky-z-trhu/177917-moneta-money-bank-haitong-zvysuje-cilovou-cenu-na-73-20-kc/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

MONETA MONEY BANK:  + Moneta bank čeká na vlastníka

No nekecej. Sem zavítal sám pan dvorní klaun diskusního fóra Patria.cz :D:D. Jaká, pardále? Pan primář má volno? Pokazil se elektroďák? Máte internet i na pokojích?

MONETA MONEY BANK:  + Moneta bank čeká na vlastníka

Pche, amater. Ja nedavno koupil za 51.30 :)

1 2 3 4 5 6

Graf Moneta Money Bank

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz