Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 25.5.2022 21:07
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse MONETA MONEY BANK

Poslední příspěvky

25.5. 2022 21:07:31BCPPRMS
Aktuální kurz
79,00

+0,30 (+0,38%)

16:20 25.5. 2022

 
80,10

+0,50 (+0,63%)

16:50 25.5. 2022

 

Přidat nový příspěvek

1 2 58

MONETA MONEY BANK:  Zdravim

Už to asi nedohledám,ten prospekt, ale je rozdíl odkoupit ty neupsané za 90,nebo povinně nabínout odkup za 90 při od minorit překročení nějaké % hranice. O takovou povinnost teď asi nebudou stát,to spíš ze zisku firmy budou chtít odkup a stažení z trhu. A pak podle toho ,jak se firmě povede (píšu firmě,protože si pamatuji,že se má jmenovat AIR) tak zbytek vyvlastnit za jejich cenu, asi jako O2. NIkdy velcí nedovolí aby vypláceli 10% dividendu. Pro nás hraje to,že dost % vlastní instituce,ale i to není napořád ,protože nás za peníz kdykoli podrazí,jako p Tykač, nebo jak známe separátní obchodní dohodu o převodu vlastnictví za nezveřejněnou cenu,asi jako Unipetrol.

MONETA MONEY BANK:  Zdravim

Tady to bude ještě móóc zajímavé, nikdo neví, zda to ČNB schválí, ale hraje to do ruky PPF, jelikož to již ovládla, a jediná ví (jelikož ani kolaborant Spurný nemá všechny info), jak nejlépe si to ošéfovat, co s tím projektem má za další záměry, hlavně, jak všechny podojit.Z Ruska utekla, a kde jinde než v Česku jim dovolí takové vychcankovství?
Práva krize zatím ještě nepřišla, takže kdo ví, jak to bude se zajištėním pohledávek, velcí hráči čekají(a nenápadně to do ní skrze Ukrajinu protlačují?), aby na ni vydělali. Kdo čeká, ten se dočká, nakupoval jsem blbě vysoko, a tak teď trochu počkám, až to spadne k 60??

MONETA MONEY BANK:  Zdravim

Tak dle mých info se čeká na souhlas regulátora a první upis bude začátkem června a to za 82 kč,v poměru 1/2,tedy máš-li 1000 ks tak můžeš upsat max.500 ks,druhé kolo má být-pokud se všechny nabízené akcie neupíšou -někdy v červenci a pak zbytek neupsaných akcií má povinnost odkoupit PPF za 90 kč ale pouze ty neupsané.Takže jestli chcěš navýšit své potf.tak si můžeš za 80 kč i méně nakoupit na burze či rms.

MONETA MONEY BANK:  Zdravim

zeptej se Štepána, ale protože ten píše jednou za půl roku jeden příspěvek tak si budete muset počkat do vánoc, nicméně je to velmi platný člen této komunity stejně jako většina. :D

MONETA MONEY BANK:  Zdravim

Tady se nic nedozvíš tady se řeší jen Ukrajina

MONETA MONEY BANK:  Zdravim

Má někdo představu proč Moneta furt klesá? Kvůli Home kreditu? Má být odkup za 90 a jsme pod 80...

MONETA MONEY BANK:  Banky versus MMB

joesnok: citace-
Na včerejší pokles navázala i Moneta, která oslabila o 2,53 % na 81 Kč. Kurz se tak dostal pod očekávanou hodnotu úpisu v prvním kole, která by měla být na úrovni 82 Kč. Předpokládaný rámec dvoukolového úpisu by měl být oporou před dalším výraznějším poklesem pod hranici 80 Kč, když tento scénář by zvyšoval pravděpodobnost, že PPF překročí hranici podílu 40 % a jako ovládající osoba by se povinné nabídce nemohla nejspíš vyhnout.

A kde je napsáno,že musí dát 90Kč? Je to jisté? Taky můžou dělat průtahy jako v O2. a stahovat přes burzu,pokud by byla na 60K.Třeba ""musí"", ale zákonná lhůta tam asi není. A na Pegasu taky dali o 200Kč míň,než byla závěrečná cena při výstupu z burzy.
Jak jsem psal,svůj podíl si třeba vemu na burze,procentně to bude stejný.

MONETA MONEY BANK:  Banky versus MMB

Sice přistoupilo,ale ta intrika s tím Jamalem má podle mě jasný směr k otevření Nord 2.
Když ne teď ,tak na podzim určitě. Kdo si myslí,že budou vlekle bojovat s UK a přitom platit za tranzit za plyn? A ten UK blb mu tím zavřením uzlu ještě nahrál!!
Když se p. Drábová vzpamatovala z hysteru,tak přišla na to ,že si rusové udělali velící stanoviště u atomek,protože tím mají jistotu,že se na ně tam nebude střílet, to samé platí pro produktovody,kam prý se schovávali UK před raketami,protože toto místo bylo ""bezpečnější"".

MONETA MONEY BANK:  Ne ne Jamal vůbec nepotřebujeme

vlastně se ani pro plyn z Ruska nepoužíval- Podle seznamu je to něco jako zbytečná roura která kdyby se dala do šrotu tak z ní bude větší užitekhttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-byznys-komodity-dluhopisy-rusko-zastavi-dodavky-plynu-pres-plynovod-jamal-202001


to by mě zajímalo kdo vše je na tom ruském seznamu :D


Jak tohle chápete

Ruská plynárenská společnost Gazprom už nebude moci vyvážet plyn do Evropské unie potrubím Jamal přes Polsko. Firma oznámila, že důvodem jsou ruské sankce na firmu EuRoPol GAZ, která vlastní polskou část tohoto plynovodu.
Gazprom uvedl, že vstoupil v platnost zákaz transakcí se sankciovanými subjekty. „Pro Gazprom to znamená zákaz využívání potrubí vlastněného firmou EuRoPol GAZ k přepravě ruského plynu přes Polsko,“ dodal podle agentury Reuters.


není to v rozporu s tímhle

Definitivní stopku ruským dodávkám Jamalem pak dal ruský požadavek na platby plynu v rublech, který Poláci (a Bulhaři) odmítli. Po tom následovalo odstřižení od ruských dodávek plynu, což chtějí obě země vyřešit dovozem zkapalněného zemního plynu.

Tak ruské sankce na evropské společnosti nebo ruský požadavek na platbu v rublech? seznam se v tý svý propagandě evidetně sám nevyzná takže jen tapetuje bordel aby to vypadalo že tomu jako rozumí.

MONETA MONEY BANK:  Banky versus MMB

joesnok,kocan: plyn nezarazí ... psali, že hodně energetických společností přistoupilo na podmínky Ruska ...

MONETA MONEY BANK:  Banky versus MMB

Jak jsi Kocan předpokládal, vše ještě poletí dolů, neboť krize zřejmě ještě nezačala(vše letí závratné nahoru,a zdá se, že to nemá meze - možná budeme rádi, pokud inflace poletí jen ke 20%).Rus se nevzdá okupovaných území a Ukrajina také ne (- pamatuji si hlášku z povídky Šimka Grossmana Soutěž jedlíků, když na nabídku remízy zněla odpověď:""My Ukrajinci remíz něznajem."") MMB by měla kopírovat banky, ale je stále díky PPF (a Tykačovi a Spurnému) pribrzdovana. Vypadá to na to, že k 60 ji nepustí, i když akcie spadnou třeba na 50%. Já jsem se blbě vydal z peněz příliš vysoko, takže musím čekat. Jsem zvědav s navyšováním, hraje to do karet PPF (pokud PPF nevyhlásí bankrot,což nepředpokládáme, pokud Anonymové na ně nevlítnou)

MONETA MONEY BANK:  :-( MMB dnes za 81,30 (zatím v 16:00)

Taky na to koukám, ono taky úpis je pro mě složitější i technicky a myslím taky poplatkově. Je celkem jedno,nebo líp pro mě,jestli svůj 1/2 díl koupím za 75 na burze a Kellnerovci ať si akcie za to svoje zaplatí těch 82K.
Jinak banky jedou dolů,zase jsem neměl koule na to,pustit kus KB za litr,abych bral divi,
ale dnes je to od divi o 100k dolů. no mazali med kolem huby,že ještě letos daj 55K z minula. Jenže doba se vyvíjí a jak se zarazí plyn, tak banky dostanou zaracha.

MONETA MONEY BANK:  :-( MMB dnes za 81,30 (zatím v 16:00)

Kdo asi tak bude navyšovat za 82.-, pokud to na burze bude vhodnější?
Kellnerovci splní svůj slib a skoupí celou nabídku.
Máme se na co těšit, nebo zdrhat?

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank svými výsledky za 1Q překonala očekávání trhu

výplatní termín je 31.5., takže 1.6. by to mělo být na účtě

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank svými výsledky za 1Q překonala očekávání trhu

Kavol:Tak jsem si dnes zobnul CRF za 9,8. Tak kdy se můžu těšit na nějakou divi,abych viděl,jak to s tím USA chodí?

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank svými výsledky za 1Q překonala očekávání trhu

to Akarel - jaký scénář přijde, uvidíme. Jen jsem reagoval na to, že v tuto chvíli stagflaci zcela jistě nemáme. Důvodem je nízká nezaměstnanost. Vzhledem k střednědobým a dlouhodobým objednávkám se příliš velký nárůst nezaměstnanosti příliš očekávat nedá. Můj názor. To jen abychom nepřekroutili to na co jsem reagoval.


JenTak - Sparpaket Sonnenblumenöl v pondělí v Kauflandu v Mnichově bez množstevního omezení cena 3,4 Eur za litr. Prodávají i 10 litrovky.
Olivové oleje vychází dokonce levněji, než u nás.


DEERRICK - ty zase perlíš.

MONETA MONEY BANK:  vyšší rychlost

Pokud je to pravda, zrádce je na světě....

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank svými výsledky za 1Q překonala očekávání trhu

Fanda 2 Fanóši kéž by si měl pravdu.  Já ale Tvůj optimismus nesdílím. Pokud je všeho nedostatek může se lehce stát, že potřebné suroviny, polotovary apod. firma prostě ani nesežene a když, tak za značně vyšší cenu. Tu bude nucena promítnout do ceny koncového výrobku. Otázka je jaké množství dražších výrobků prodá, jestli vůbec nějaké...
Dalším problémem jsou dražší energie pro domácnosti. Teď jsou mnozí ještě v klidu, ale lze předpokládat, že se postupně zvýší několikanásobně... Mnohé domácnosti tak budou kupovat pouze nezbytné věci, služby... To výrobcům jistě nepomůže. Dělám každý týden audit zhruba ve dvou různých firmách a mluvím s nejvyšším a středním vedením. Moc optimističtí nejsou. Odvětví ve kterém se pohybuji je právě na surovinách a energiích dosti závislé a oni říkají, že Evropa a zvláště ČR má nejdražší energie. A protože jejich konkurence je globální, jsou v nevýhodě. Teď zrovna jedna z těch firem rozdává zaměstnancům výpovědi, fungovala asi 60 let.
Já vím... v době války se panika šířit nesmí..

MONETA MONEY BANK:  vyšší rychlost

https://www.zerohedge.com/markets/new-gold-standard-kremlin-confirms-intention-back-ruble-gold-and-commodities

ted už víte milé děti proč Vám bylo zakázáno nakoupit levné rublíky, ale jen Vám. Někdo nechtěl aby jste jim užírali z koláče. O tom že Blackrock si nakoupil za dolar 140 rublíků kolik chtěl o tom nepochybujte.

MONETA MONEY BANK:  Moneta Money Bank svými výsledky za 1Q překonala očekávání trhu

Teď to nesmí pustit už jenom z politických důvodů

1 2 58

Graf Moneta Money Bank

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz