Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 16.7.2020 5:38
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse ČESKÝ TELECOM

Poslední příspěvky

16.7. 2020 5:38:57BCPPRMS
Aktuální kurz
 
 

 

 
219,00

0,00 (0,00%)

17:20 15.7. 2020

 

Přidat nový příspěvek

1 2 1023

ČESKÝ TELECOM:  02 CR+ východ, možná jste již četli od PPF

www.msn.com/cs-cz/zpravy/věda-a-technika/cetin-dostane-sourozence-ppf-rozdělí-své-operátory-ve-východní-evropě-jako-to-udělalo-s-o2/ar-BB16iq3m?ocid=spartandhp

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Asi si to každý musí zjistit nejlépe sám, ale za stara to bylo takto:
https://www.w4t.cz/srazkova-dan-z-dividend-zdaneni-vyplaceneho-emisniho-azia-u-akcii-o2-50450/

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Ano,dividendu nedanis,ta ti je poslané už zdanena u zdroje, ale azio zdroj navrací daném a a proto ho příjemce musí přiznat jako příjem a danou sám v daňovém přiznání (-15%)

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Já mám za to, že ážio se na rozdíl od divi nedaní.

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

No ale větší možnosti mi dávají korekce v korekci a korekcích korekce. 3 měsíce v podstatě v zelené, ale ťuknutí na 27 a následný sjezd by byl ideální.

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Nějak se to urvalo dolů...padáme

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

A4: nebylo tu už dost zeleno od dubna? :) menší korekce by prospěla napříč trhy.. ;-)

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Margel já dnes spořka.

Michaelzak otázka je, komu budou hvězdy přát zítra, pozítří...taková menší raketka by nebyla špatná, zatím někam k 27K, to by vzalo i ester sebou.

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

ja jsem jel po 200 ks, ale blbe jsem to neuzavrel, kdyz byla kolem 485-490... holt chybama se clovek uci..

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Mám O2 přes RMS a ve FIO zatím nemám nic.

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Ano, volatilita je zajímavá. Také je zajímavý systém 1, 2, 4, 8, 16, 32......musí být slušný polštář. Short s tímto systémem může být ale likvidace účtu.
Překvapivě solidně se dá obohatit zisk i Monetou, letos poprvé, v podstatě tím, že už fakt byla divně opožděná a bez podpory, kdyby šla níž, mohlo to být ještě zajímavější.

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

A4: ten nedavny vzestup me hodne prekvapil, tak jsem po 3% up dokupoval a nastesti mel dostatecnou rezervu..no a nejak ma expozice v shortu na Estere narostla trochu vic.. zkusim to dohrat do konce aspon s 10% ziskem...pak to otocim a zacnu budovat long pozici na ni...me bavi, ze je celkem cenove pohybliva.. :)

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Michaelzak drž:-) konečně se opačný směr dočkal, my na druhém břehu budeme dokupovat. Nakonec budou spokojeni všichni, kromě těch co nezvládnou držet vlastní nervy a panicky vyprodají.

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

A4: furt drzim plnou palbu 2400 ks. ;-)

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Tak záhada je vyřešena:-).

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

To je možné. Já mám nákupy na RMS.

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

A není to tedy tak, že nákup a držení v RMS připíše FIO a BCPP se jde do spořky?

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

Já s tím kdysi docela bojoval kdy a kde srážet, nekdy příjde hrubá, někdy příjde očistěná, u zahraničních to někdy zdaní už v zemi emitenta, někdy ne. Někdy se to podaří zdanit ve dvou státech zároveň a pak žádat o odpuštění daně (i přes ty non resident a čert ví jaké papíry)... Je v tom docela hokej a vůbec se netěším, jak to budu dekódovat. Stejně to nechám na daň. poradkyni.
Nebo mě pošlou sedět za defraudace :D

Dividendy od Stocku mi došly v CZK, na librovém účtu mám nulu. Aspoň mi vše chodí na jednu hromadu.
https://imgur.com/a/njUU7ML

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

neporozumněl jsem, co ti chlapík ošéfoval s daněma.. pokud myslíš dividendy , ty se nikam nikam nehlásí, pokud je to firma vedená v České republice- daní se přímo u zdroje výplaty.. a ty nic neplatíš, nedaníš.. ale tady je pak ono ážio od O2 které podléhá dani =15% a tu bys měl uvést do daní a popřípadě dodanit sám, jelikož to podáváš zasebe nikoli někdo za tebe a zařídí to ? nevím jak by to šlo ošéfovat.. pokud ale myslíš danový subjekt zahraniční, tak se daní dle mezinárodních smluv podle zdroje dividendy a pokud je vyšší, můžeš podast žádost o vrácení vratky z daně pokud je vyšší nežli naše 15% můžeš to nechat a nebo o to požádat, pokud je nižší, měl bys rozdíl dodanit do našich 15=.., nevím ale který stát má nižší než naše 15%..

ČESKÝ TELECOM:  O2 - ažio

FIO jako takové na RMS/BCCP/e-broker a svoje klienty docela kašle. Já byl osobně na filiálce Brno - Žabovřesky. Nevzhledná pobočka jak z 90. let, spíše připomínající nějakou podatelnu... Ale na druhou stranu, naprosto v pohodě obsluha. Chlap mi prostě řekl co a jak s daněma, že to ošéfuje tak, že mi dojde vše v čistém v CZK a nebudu se s tím muset párat. Ten horší kurz při přepočtu divi mne připraví o nějakou stovku, tisícovku, ale ušetří X hodin lítání po pobočkách bank.

1 2 1023

Graf O2 CZECH REPUBLIC, A.S.

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ČT24.cz