Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 31.7.2021 0:12
Akcie.cz»Diskuse

Názory investora

Historie příspěvků

jeen
1

MONETA MONEY BANK:  Tak ke komu se přidá?

Kellnerovi pohrobci, nebo Petrus?
""Akcionář Monety Pavel Tykač pokračuje v navyšování svého podílu prostřednictvím své společnosti Belviport, ke dni 13. 7. 2021 tak drží 3,09% podíl. Jedná se tak o navýšení o 0,16 % z podílu 2,93 %, na který Belviport navýšil svou účast ke 30. červnu 2021.""
-

(Akcionáři, plačte!!!... Motoinvest... Nezapomeneme.)

MONETA MONEY BANK:  Reakce Petrus Advisers press release post the victory at the EGM

JJNN díky za odkaz.
Pro ty, co příliš nevládnou angličtinou /a pro mou potěchu :-) / uvádím překlad konce tiskového prohlášení Petru Advisers:
...
Odmítáme snahu PPF a banky interpretovat výsledky dnešní drtivé porážky jako projev souhlasu. Většině přítomných investorů se nezdálo věrohodné Spurného tvrzení, že ho PPF ""původně oslovila"" a že ""nejednal o výrazných peněžních pobídkách"". S vyloučením hlasů společnosti PPF - která neměla být vůbec připuštěna k hlasování - a bez podílu společnosti Petrus Advisers přítomných 53 % akcionářů navrhované spojení odmítlo (bod 3 programu). Kromě PPF podpořilo transakci pouze 15 % základního kapitálu, přičemž se dnes zdá, že mezi ně patřil velký počet ""nezařazených a nezávislých"" přátel ""s výhodami"" PPF, což svědčí o dalším problematickém vakuu dohledu, a sice české implementaci pravidel EU o zákazu jednání ve shodě při kontrole zásadních transakcích. Z hlediska chování Tomáš Spurný začal den jako hlasitý a arogantní tygr, ale mimořádnou valnou hromadu zakončil jako koberec s tygřím vzorem a prohlásil, že zvítězil a uspěl, zatímco investoři se smáli a tleskali jeho pádu. Ve světle druhé drtivé porážky a několika milionů eur již podruhé promrhaných peněz akcionářů Petrus Advisers požadují rychlou reakci dozorčí rady na to, jak banku odvrátit od dalších projevů Spurného ""vyjednávacího talentu"". Ten člověk připomíná černého rytíře z filmu Monty Pythonů Svatý grál s useknutýma rukama a nohama a s nadávkami, že ""příště vyhraje"".
Požadujeme okamžité důsledky a žádáme dozorčí radu, aby se zabývala nástupnictvím generálního ředitele a jeho neviditelných a razítkujících kolegů.

MONETA MONEY BANK:  Příprava na VH

Dle dnešních slov Spurného se bude na podzim (v září?) konat další VH, kdy by se mimo jiné měla projednat i výplata dividend - pokud tedy ČNB na jaře podanou žádost o možnost výplaty schválí.
Uvidíme, jestli i po event. vyplacení divid. fondu budou mít žraloci z PPF ještě zájem učinit nějakou nabídku, či jestli to byla fligna na laciné převzetí a la Česká pojišťovna, Cetin a pod.
-
Překvapilo mě, že o osud akcií projevili zájem účastí nebo korespondenčně jen akcionáři vlastnící celkem 73,17 % akcí.
Pro nabytí akcií Air Bank + Home Credit bylo 61,89% (proti 37,89%) - bod 3 schválen.
Pro navýšení základního kapitálu MMB bylo 61,69% (proti 38,8%) - bod 4 zamítnut /kvórum bylo 75%.
=> Nebude možno uzavřít smlouvu o převzetí / nabytí akcií, čímž se schválený bod 3 stává bezpředmětným.

MONETA MONEY BANK:  Příprava na VH

Z dnešní diskuze na Babišově webu iDnes:

Transakce je výhodná jen a pouze pro PPF (a asi i Spurného). Zonky nemá takřka žádnou hodnotu, Homecredit nese rizikové klienty a Airbank měla velké procento zisku z půjček pro PPF (s celkem nevýhodným úrokem pro PPF). Výsledovky se vylepšovaly jak jen to šlo, ale akcionáři nejsou hloupí.
Výsledkem by bylo, že PPF takřka za nic koupí (12 mld) získá majoritu ve třetí největší bance v ČR. Následně by došlo l vyplacení zadržovaného zisku, který by se tímto rozředil výhodně pro PPF.

Akcionáři Monety ostrouhají, PPF opět udělá super obchod stejně jako s O2, kde “záhadně” spadla cena a pak si PPF vytáhla dojnou krávu (Cetin) takřka za hubičku.
---
Naprostý souhlas. Na zítra jsem si udělal volno, nachystal roušku i certifikát. Škoda jen, že to mé promile akcií ničím nepohne. Nezbývá jen doufat, že kapka ke kapce ... :-(
Ale zaprodanci PPF Spurnému bych snad mohl veřejně něco vzkázat, když už nemám na to odvolat ho.

MONETA MONEY BANK:  z valné hromady

Společnost Tanemo ze skupiny PPF podle regulatorního hlášení naplnila zvýšení podílu v Monetě po dobrovolném odkupu akcií na celkem 28,37 %. Valná hromada MMB schválila všechny body programu navržené představenstvem.
==
P.S. Petrus Advisors s návrhy neuspěl :-(

MONETA MONEY BANK:  výsledky hospodaření

A tady interpretace výsledků MMB pro ty, co se nechtějí pročítat celou zprávou Monety
(hodnocení od konkurence - FIO bank):
https://1url.cz/@Moneta1Q2021

MONETA MONEY BANK:  MMB a Goldman Sachs

""Analytička Anna Marshall z Goldman Sachs přistoupila ke zvýšení cílové ceny pro akcie Moneta Money Bank z 91 Kč na 97 Kč. Doporučení na stupni „buy“ potvrdila.""
:-o)
Tak teď přemýšlím, jestli GS kope za nějakého akcionáře, kterému drží portfolio, nebo Marshallová věří, že Kellnerovi pohrobci z PPF nejsou nenasytní lupiči, kteří potřebují zalátovat ztrátu 15 mld. korun z Číny aj.
(btw. Neví někdo, proč navrhují sloučení s Air Bank a ne s jejich PPF Bankou, která je na tom podstatně lépe?)

MONETA MONEY BANK:  I letos bez dividend?

z dokumentu pro VH 2021:

""...Představenstvo Banky se rozhodlo POZASTAVIT výplaty dividend a dozorčí rada se s tímto rozhodnutím ztotožnila. Zároveň bere na vědomí, že představenstvo Banky bude usilovat o jednání se zástupci odboru dohledu ČNB, aby posoudili a prodiskutovali možnosti výplaty dividend akcionářům v roce 2021.
V návaznosti na výsledek těchto jednání připraví představenstvo návrh na rozdělení zisku, který dozorčí rada posoudí a své vyjádření předá valné hromadě ke konečnému rozhodnutí. ...""

???
Nějak z toho nevyplývá, že předá ještě letos. :-(

MONETA MONEY BANK:  Forbes: Operace Tenemo

Forbes odemkl zajímavý článek o Kellnerovi, ale i o jednáních s Monetou:
https://1url.cz/@Forbes_Kellner
Škoda, že nevidím Spurnému do hlavy - nebo alespoň do karet :-)))

MONETA MONEY BANK:  11.03.2021 - 11:00 hod

Pozor, VH je usnášení schopná, pokud HODNOTA MAJETKU přítomných akcionářů je přes 50%, nezáleží na počtu přítomných akcionářů.
Obávám se, aby představenstvo /p. Spurný/ nerozhodlo o jednání včetně hlasování ""per rollam"", tj. písemnou formou, jak to už loni udělalo několik akciovek.
Já tipuji, že Kellner přítomen nebude, lze očekávat, že se tam objeví pár výpadů vůči PPF či jemu osobně. Na černou práci má dost ochotných, dobře placených právníků. Pokud bude mít někdo připomínky nebo námitky - soudě podle minulých VH - budou trvat na jejich písemné podobě, na ústní námitky většinou Spurný reagoval, že bude odpovězeno později písemnou formou.
Já si na tuto ""legraci"" určitě čas udělám i přes to nechutné šacování při vstupu (sebrali mi z tašky i 1 jablko).
Hezký den!
jeen

MONETA MONEY BANK:  Triky se šunty od PK asi nevycházejí

Bromista> VH je usnášení schopná dle výše MAJETKU přítomných akcionářů - viz zápis z VH 2.9.2020:
""...byla valná hromada usnášeníschopná a způsobilá přijímat rozhodnutí, neboť byli přítomni osobně nebo prostřednictvím zástupce akcionáři Společnosti, kteří dohromady vlastnili 257.076.270 akcií o celkové jmenovité hodnotě 5.141.525.400 Kč, což představuje 50,31 % základního kapitálu Společnosti.""
Seznam akcionářů - součástí materiálů pro VH (Zpráva představenstva)je i seznam akcionářů s majetkem nad 1%. Těch bylo k 31.12.2019 25 s celk. váhou 46,3% (největší J.P. Morgan Securities Plc 5,96% a BlackRock Inc. 4,99%)
Dnes ty poměry už můžou být jiné, zvl. po tom, co masivně pro kohosi nakupovala Goldmann Sachs.
Vše dostupné na webu Monety - odkaz Investor relations.

P.S. Kellner = číšník :-) byť původně prodejce kopírek v Impromatu. Ovšem mou důvěru má ještě menší, než nějaký číšník.

1

Indexy

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.

Flash | Obr?zek

PXnahoru+0,421 209,4530.07.21
RMnahoru+0,10583,2130.07.21
DJIAdolu-0,4234 935,4730.07.21
NASDAQdolu-0,7114 672,6830.07.21
SP500dolu-0,544 395,2630.07.21
DAXdolu-0,6115 544,3930.07.21


Odborné články

Ekonomika ?T24.cz