Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 16.6.2021 17:00
Akcie.cz»Diskuse

Diskuse MONETA MONEY BANK

Poslední příspěvky

16.6. 2021 17:00:57BCPPRMS
Aktuální kurz
78,10

-0,15 (-0,19%)

16:15 16.6. 2021

 
78,10

+0,10 (+0,13%)

15:29 16.6. 2021

 

Přidat nový příspěvek

1 2 29

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

neprodala, hlasovala - bude hořce litovat :)

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

můj hlas proti již zaslán, ověřený podpis 30Kč + doporučený dopis 50Kč = cena divi za deset kusů akcie

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

Tak už i fondy dostávají rozum a jsou proti spojení. Tak teď jen ať navrhnou odstranění Spurného z Monety!

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

Ten Spurný má ale hroší kůži,od začátku to hraje s PPF proti akcionářům.Ostatní banky jsou už na předkovidovým a Moneta stojí na výkupní ceně bez perspektivy.A PPF nařídilo zablokovat jakýkoli platby z Monety ,dokud za jejich šunt nezaplatí. Nechápu,proč banka zaplatí novému majiteli
za to, že bude nového majitele.A ta hustota reklam Air a zonky? položili snad audit na stůl?
Bohužel zahraničním nestojí za ty tahanice a radši jim to dali, bank k investování je venku dost.

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

Díky za otevření článku. Zajímavé... uvidíme, jak to dopadne.

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

Je zajímavé, že Spurný prodává půjčky, které jsou po splatnosti, ale Zonky - kde je více problémů si chce koupit.

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

Glass Lewis je proti.
https://byznys.ihned.cz/c7-66937990-r8o9m-9d759f60b1e0426

MONETA MONEY BANK:  Valná hromada 22.6.

Díky za všechny Pochmane, kdo se nezúčastní, tak ten návod je jasný a seriozní- pokud to neprojde, Moneta se konečně pohne vzůru a i začne vyplácet divi (je tam přes 20Kč zadržovaných, což znamené, že ve finále by ji mělo Tanemo za 60Kč), stejně jako Erste a KB.
Pro jistotu rekapituluji relevantní body VH - viz Pochman:

A body č. 3 a 4 jsou ta samotná transakce, tak tam PROTI, s tím, že se domnívám, že důležitý je především bod č. 4, kde je pro schválení potřeba 75% hlasů přítomných a bez něj PPF skupina nezíská kontrolní podíl.

Důležité body:

3) Souhlas s nabytím akcií Air Bank a českého a slovenského Home Creditu
- PROTI

4) Rozhodnutí o zvýšení základního kapitálu MONETA Money Bank, a.s. a
souvisejícím vyloučení přednostního práva
- PROTI

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

Pro mmmm:
Souhlas, zisk to jistí, Moneta měla před fúzi dobré zisky - docela lepší i než pRO Erste a KB (i divi byla lepší), a proč nyní stagnuje? Kvůli nejistotě ohledně fúze, nebo ne? A po fúzi, pokud projde, to lehne dolů, jelikož si bude AIR sanovat svá problematická aktiva. Po fúzi to je jen věštění z koule a jak si to bude ošéfovávat (a jak bývá v ČR zvykem hrnout sobě)...a ve prospěch drobných to asi dlouho nebude, než si to vše PPF v AIR zkonsoliduje...
A prosím buďte pokud možno konkrétní,proč jediná Moneta stagnuje - proč leží dle Vás momentálně pod 80?oproti jiným bankám viz Erste a KB? a proč jste se nevyjádřil k tomu nynějšímu avizovanému pro fúzi navýšení aktiv AIR o cca 7 mld v jejich prospěch (když při minulé přípravě stejné fúze Moneta to akceptovala pod 19mld a proto se tenkrát nedohodli. Hlavně vysvětlete, když jste tak chytrej, co se změnilo, proč AIR tak vyrostla anebo jak jste to spočítal, proč nyní v podstatě za to stejné - dle mého ale dokonce asi za horší aktiva- zaplatí Moneta AIR cca 26 mld??
A proč myslíte, že pokud jde o fúzi, tak by neměla bejt oceněna všechna aktiva všech zúčastněných seriózně, nikoliv cca ve prospěch AIR a jejich šuntů (nebo asi díky budoucímu nejlepšímu bankéři v ČR Spurnému??).
Děkuji za vysvětlení, které by mohlo napovědět nejen mně, ale všem..

MONETA MONEY BANK:  Valná hromada 22.6.

Mám daleko méně akcií a už mi chybí jen ověření podpisu, to udělám na poště a hned hlasovací lístek zašlu - jsem proti spojení už od začátku, je to pro akcionáře holý nesmysl

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

určitě hlasujte proti, já budu také, je tu spousta akcionářů, kteří jsou proti a budou tak hlasovat

MONETA MONEY BANK:  čína FX rezervy

čína zvedá povinné minimální FX rezervy z 5% na 7%, žeby utahování v dohledu

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

hlasovat proti sloučení jsem rozhodnutá dávno, já jen, zda se přidají i další a jestli je vůbec alespoň nepatrná šance na úspěch.

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

teď nevím jestli to dobře chápu vy chcete hlasovat podle mě? to mě sice těší ale rozhodnout se musíte sama a já za sebe mě ta fúze nevadí, je tam jedna průser.. část jak se tady píše ale jako celek je to v zisku navíc by to byla myslím čtvrtá největší banka v zemi a to samo o sobě nese plusové body, jestli PPF jsou lotři nebo ne s tím nemá co dělat, jde jen o to jestli předpokládáte růst či nikoli a tady se ví že divi nebudou přes to titul posiluje. O fůzi se ví přes to titul posiluje byl tam tem propad asi před měs kterej jsem po hříchu nevychytal, ale celkově si myslím že titul poroste icméně nemám kouli samozřejmě, jak řikám rozhodnout se musíte sama.

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

A hlasovat budete? pokud tedy budete nějaké mít, nebo to nemá žádný význam (abych nestála zbytečně na poště). Děkuji za odpověď.

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

Vy to máte asi maličo pomýlené, tady nejde o Monetu ale jen a pouze o zisk, tohle je burza a ne soutěž fair play. K obecné tezi že každej has se počítá obecně ano, ale tady drobňásci nebudou mít dost a tím drobňásci abych neurazil míním i sebe s nyní cca 100 tis kousky a vůbec nejde o to jestli PPF jsou zločinci nebo ne, ale jestli akcie poroste nebo ne a kdy je výhodně prodat a kdy zase koupit o tom to je :-)))).

MONETA MONEY BANK:  Proti humusárně

Naprostý souhlas, Hlasovat proti,každý hlas se počítá je dobrý, jednoznačně, každý komu jde o Monetu, její prosperitu a serioznost a ne o vyžírky z PPF hlasuje rozumem proti (nadhodnoceným lichvářskému Home a reklamní ubohosti v AIR)....a Spurného za to zmanipulované ocenění a prosazování do tepláků ... (za pokus o okradení akcionářů Monety ve prospěch PPF, korupční jednání je, že v budoucnu za tu fůzi ve prospěch PPF se dostane ke slíbenému postu šéfa celého projektu a to až za 100mega ročně, místo stávajících nyní v Monetě jen bídných 35 mega ročně )

Jasné, každý hlas se počítá, každý jeden je dobrý,jak zde již bylo napsáno, nebetyčná humusárna ...kdysi 19 mld za AIR bylo hodně, nedali to a dnes chtějí za stejnou AIR ale v daleko horší kondici a predikci než tenkráte dát 26mld; nebo to byl už tehdá záměr tunel vice než 7mld?jak to může schválit ČNB, ta je takě podmáznutá, nebo Singer to jistí??)

MONETA MONEY BANK:  Valná hromada 22.6.

A poslat doporučeně - to snad nemůžou zapřít

MONETA MONEY BANK:  Valná hromada 22.6.

Nezapomeňte na úřední ověření podpisu!!!!

MONETA MONEY BANK:  Valná hromada 22.6.

Ok, díky za radu, a co říkáte na zaslání nejdříve 15.6., viz níže

převzato z Diskuze Patrie:

Takže můj další postup je tento: posílám hlasovací lístek s ODMÍTNUTÍM AKVIZICE korespondenčně a to tak, aby DORAZIL AŽ PO rozhodném dni tj. po 15.6.2021 (max. však do 22.6.2021) a to z důvodu toho, že Tanemo(PPF) bude velmi pravděpodobně ""vidět"" do průběhu korespondenčního hlasování a bude tak moci on-line měnit svoji strategii, jak dál postupovat směrem k VH

1 2 29

Graf Moneta Money Bank

Pro úplné zobrazení je nutné mít nainstalován Flash Player, dostupný např. zde.Odborné články

Ekonomika ?T24.cz